Rezultate te kerkimit per termin: +Zdhnsi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Athina: Po e ndjekim situatën me vëmendje

Reagimi Zdhnsi i Ministris s Jashtme greke krkon zbardhjen e shpejt t ngjarjes Himara dhe problemi q ajo bart n marrdhniet me Tirann, ka sjell edhe njher reagimet e Greqis pr nj ngjarje tragjike, e cila tanim ka hyr n axhendn e prdorimit politik. N nj deklarat t posame pr shtyp, zdhnsi i Ministris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Ndalimi i vizitës në Kosovë - i papranueshëm

Bogdanovi: Ministri pr Kosovn n qeverin e Serbis, Goran Bogdanovi, e ka cilsuar si t papranueshm ndalimin e vizitave t zyrtarve serb n Kosov nga ana e qeveris s Kosovs. Nprmjet nj deklarate pr media, Bogdanovi ka thn se vendimi me t cilin ndalohet edhe vizita e tij e planifikuar pr sot n Kosov, &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

MPJ, ndryshim komunikimin publik

Marrdhniet me mediat N sesionin e fundit t Konferencs s Ambasadorve u fol edhe pr rndsin e nj komunikimi mediatik sa m t mir dhe efikas t Ministris son t Jashtme dhe prfaqsive tona diplomatike n t gjith botn. Kshtu, zdhnsi i Ministris s Punve t Jashtme, Ralf Gjoni, ka folur n konfrenc n lidhje me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

ASG Power projekt prej 2.65 miliard USD n Shqiperi

Kompania ASG Power, njoftoi sot se mbetet e vendosur dhe krejtsisht e angazhuar pr realizimin e plot t projektit t saj kompleks n Shqipri, me kosto t prgjithshme prej 2,65 miliard dollar. Zdhnsi i ksaj kompanie, Alban Bala, tha se "ky projekt prfshin ndrtimin e nj Stacioni t rigazifikimit prej 10 mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.950Z

Ushtarja izraelite pozon e lumtur me palestinezin e lidhur

Fotot Izraelit e palestinez dnojn shfaqjen e pamjeve t tilla Nj ish-ushtare hebreje ka postuar n “Facebook” foto t sajat me uniform duke buzqeshur prkrah disa t burgosurve palestinez me sy t mbyllur. Kto foto kan shkaktuar nj kritik t ashpr t hnn nga ana e ushtris izraelite dhe e zyrta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

Rrnohen disa ndrtime pa leje

Inspektorati i ndrtimit i Komuns s Prishtins rrnoi disa objekte pa leje, t cilat ishin ndrtuar gjat nntorit, muaj kur n vend u mbajtn zgjedhjet komunale. Fillimisht u rrnuan tri ndrtime t ndrtuara n pron komunale, n lagjet Prishtina e Re, Mati dhe Kodra e Trimave, njofton zdhnsi i Komuns, Muhamet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Gripi, njjt si te krejt

Ardhja e virusit t gripi t derrave n Kosov nuk ka shkaktuar m shum viktima sesa n vendet e tjera t bots. Pasojat e saj jan n njjta si kudo. Kshtu thon zyrtart e Ministris s Shndetsis. Sipas tyre, shkalla e vdekshmris nga gripi i derrit aktualisht sillet rreth 1.4 pr qind, prqindje kjo e nxjerr nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama