Rezultate te kerkimit per termin: +Zef +Coba

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.605Z

Historia e një kënge

18 vjet më parë, brenda pak orëve, kompozitori Zef Çoba dhe poeti Alfred Çapaliku krijuan këngën aq shumë të njohur “Xhamadani Vija Vija”.Tashmë kjo këngë që këndohet e dëgjohet gjithandej nga shqiptarët e të gjitha moshave është kthyer në një këngë mit, një këngë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.853Z

Festivali i fundvitit perzgjidhen 38 kenget pjesemarrese

TIRANEuml- Komisioni perzgjedhes i Festivalit te 49-te te Kenges ne Radio Televizionin Shqiptar ka seleksionuar kenget qe do te konkurrojne ne datat 23 24 25 dhjetor ne Pallatin e Kongreseve ne Tirane. Nga 90-te kenget e paraqitura per edicionin e 49 te ketij festivali tradicional jane perzgjedhur v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.883Z

Kur Shkodra ushton Jazz

SHKODER - Ia vlen te kalosh nje vit te tere duke menduar se ne nje jave te vitit do te kete nje festival te terin vetem per muziken Jazz. Dhe ku, ne Shkoder! Aty ku "dashnoret" e Jazz-it ndoshta kohe me pare vinin koken ne rrezik. Keshtu shprehet Anton Prendushi, 65 vjec, nje nga ndjekesit me te rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.360Z

Ministria e Mbrojtjes nuk e do Shqiperine e Madhe video

p styletext-align justifyXhamadani vija vija kenga e kthyer hit dhe e kenduar nga te gjithe shqiptaret ne 100-vjetorin e pavaresise se Shqiperise eshte censuruar nga Ansambli i Ushtrise Shqiptare ne koncertin qe u organizua me rastin e 100-vjetorit te themelimit te Forcave te Armatosurap p styletex

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.642Z

Çelet në Gjirokastër Festivali Folklorik, vazhduese e traditës kombëtare

Gjirokastër, 24 shtator NOA- Nisi sot në mbrëmje në qytetin e gurtë, Festivali Folklorik i Gjirokastrës i cili këtë vit shënon edicionin e IX të tij. Kjo veprimtari, nga më të rëndësishmet e këtij lloji në vendin tonë, synon mbrojtjen dhe përurimin e vlerave më përfaqësuese t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.075Z

Zbulohet juria e Festivalit te RTSH-se, nisin "ethet" per Eurovizion Izaura Ndoj

Zbulohet juria e Festivalit te 51 ne RTSH. Kjo juri do te jete e perbere nga 7 anetare, mes te cileve tre te huaj dhe kater shqiptare. Juria do te vendose dy netet e para te Festivalit te Kenges ne RTSH, se cilet do te jene te perzgjedhurit per naten finale. Nicola Caligiore, Shef i delegacionit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.534Z

Festivali Folklorik, shenjë e identitetit dhe vazhdimit të traditës kombëtare

Çeli sot në mbrëmje siparin Festivali Folklorik i Gjirokastrës, i cili këtë vit shënon edicionin e IX të tij. Kjo veprimtari, nga më të rëndësishmet e këtij lloji në vendin tonë, synon mbrojtjen dhe përurimin e vlerave më përfaqësuese të trashëgimisë sonë kulturore. Në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama