Rezultate te kerkimit per termin: +Zhur

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.440Z

Protesta nëse nuk u njihet statusi të gjithë dëshmorëve

Një komision i ngritur nga familjet e dëshmorëve ka paralajmëruar se do të shqyrtojë mundësinë e organizimit të protestave të cilat do të zgjasin deri në realizimin e kërkesave për njohjen e statusit zyrtar të dëshmorëve të rënë në fushën e nderit. Ky komision ka kundërshtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.140Z

Prizren, 86 vjeçari digjet në shtëpi

Një tjetër vdekje në Prizren. Një 86 vjeçar ka vdekur si pasojë e zjarrit që ka kapluar shtëpinë e tij në Zhur. Policia e Kosovës njofton se rreth orës 04:30 të mëngjesit, në një shtëpi banimi në Zhur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.440Z

Protesta nëse nuk iu njihet statusi të gjithë dëshmorëve të kombit

Komisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit ka paralajmëruar se do të shqyrtojë mundësinë e organizimit të protestave të cilat do të zgjasin deri në realizimin e kërkesave për njohjen e statusit zyrtar të dëshmorëve të rënë në fushën e nderit. "Dëshmorët e anashkaluar e q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.194Z

Ndahet nga jeta Akademik Latif Susuri

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka njoftuar se sot në mëngjes, në spitalin e Prishtinës, vdiq anëtari i rregullt i saj, akademik Latif Susuri. Njëkohësisht opinioni njoftohet se një mbledhje komemorative do të mbahet sot, në orën 11:00, në mjediset e Akademisë së Shkencav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.724Z

Nëndegët e LDK-së kërkojnë nga Mustafa, marrëveshje për kandidatin për kryetar të Prizrenit

Mbi 20 nëndegë të LDK-së në Prizren, kërkojnë nga lideri i tyre, Isa Mustafa, që të përzgjidhet me marrëveshje kandidati për kryetar të Prizrenit. Ata propozojnë që të mbahet një Kuvend, i cili do të nxjerr&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.044Z

Po digjen malet e Hasit (Foto)

Zjarr i madh ka kapluar bjeshkën që gjendet në mes të fshatrave Gollozhup dhe Zhur të Hasit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Hazir Berisha, ka konfirmuar për lajmi.net se zjarri ka përfshirë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.355Z

Këta janë 135 dëshmorët e kombit që nuk u njihet statusi i dëshmorit

Komisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit ka reaguar lidhur me anashkalimin e dëshmorëve të kombit të rënë gjatë viteve '80-a e më herët, të cilëve nuk iu njihet statusi i dëshmorit! Ky komision ka kërkuar që t'u njihet statusi të gjithë dëshmorëve të kombit. Ata kanë par

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama