Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.246Z

“Rënia ekonomike rrezikon të prekë vendet në zhvillim”

10/12/2008  Banka Botërore Kriza financiare botërore ka turbulluar përfundimisht perspektivat zhvillimore afatshkurtra për vendet në zhvillim ku volumi i tregtisë botërore ka gjasa të tkurret për herë të parë qysh nga viti 1982. Ngadalësimi drastik ka bërë që çmimet e mall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.728Z

Ahtisari: Kosoves i duhet zhvillim ekonomik

Ish-kryenegociatori Marti Ahtisari iu ka bere thirrje autoriteteve te Kosoves qe te perqendrohen ne zhvillimin ekonomik te vendit, ne menyre qe Kosova te behet nje shtet i qendrueshem ku te mund te jetohet. “Kosova sot eshte nje shtet i pavarur dhe do te mbetet i tille, por te gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.224Z

Banka Boterore paralajmeron vendet ne zhvillim

Vendet në zhvillim duhet të përgatiten për kohë të vështira dhe një nivel rritjeje ekonomike më të ulët, paralajmëroi Banka Botërore në një raport të publikuar ditën e mërkurë. Në raport para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.094Z

BB:Vendet ne zhvillim kane probleme

Vendet ne zhvillim po kalojne probleme te medha financiare, kjo duket qarte me kerkesat ne rritje per ndihme nga Banka Boterore.Me keto fjale eshte shprehur drejtori i insititucionit te larte financiar Robert Zolik, per grupimin e ketyre shteteve ku ben pjese edhe Shqiperia.Sipas tij viti 2009 prite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.205Z

Rama: MSA-ja, zhvillim historik për Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur nënshkrimin e marrëveshje për Stabilizim dhe Asocim. Ai përmes një postimi në rrjetin e tij social "Facebook: ka shkruar se ky nënshkrim është një zhvillim historik për Kosovën. " Zhvillim historik per Kosoven nenshkrimi i Marreveshj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.529Z

Berisha Vendi ka pasur zhvillim madhor

Kryeministri Sali Berisha ne mbledhjen e grupit te PD-se ka deklaruar edhe njehere se Shqiperia nuk eshte ne krize ekonomike. Ne fjalen e tij kryeministri Berisha ka theksuar se vendi ka pasur nje zhvillim madhor ekonomik dhe faktohet se ekonomia ka qene ne teresi e shendoshe. Sipas kryeministrit B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.746Z

Komploti terrorist në zhvillim

Komploti kundër ambasadave amerikane është në zhvillim, ndërsa terroristët që do të kryejnë sulmet janë përzgjedhur dhe dërguar pranë objektivave të tyre të sulmit. Ky është informacioni që japin Shërbimet e Fshehta Amerikane, në lidhje me një sulm të presupozuar të Al-Kaedës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama