Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.683Z

Sporti si zhvillim, aktivitete në qytetin e Kukësit

KUKES- Sporti për zhvillim, integrim, si një e drejtë e njerëzve, respekt, mirëkuptim dhe kundër dhunës. Ishin këto mesazhet e përcjella nëpërmjet një aktiviteti sportiv, “SPORTI DHE VLERAT OLIMPIKE” mbajtur sot në Kukës, me pjesëmarrjen e nxënësve të shkollave. Aktivit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.408Z

Kriza financiare depërton drejt vendeve në zhvillim

Kriza e borxheve në vendet e industrializuara rrezikon sipas vlerësimeve të Bankës Botërore të prekë edhe vendet në zhvillim. Presidenti i Bankës Botërore, Robert Zoellick deklaroi se ka pasur sinjale në tregun e aksioneve dhe kredive. Megjitha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.246Z

“Rënia ekonomike rrezikon të prekë vendet në zhvillim”

10/12/2008  Banka Botërore Kriza financiare botërore ka turbulluar përfundimisht perspektivat zhvillimore afatshkurtra për vendet në zhvillim ku volumi i tregtisë botërore ka gjasa të tkurret për herë të parë qysh nga viti 1982. Ngadalësimi drastik ka bërë që çmimet e mall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.728Z

Ahtisari: Kosoves i duhet zhvillim ekonomik

Ish-kryenegociatori Marti Ahtisari iu ka bere thirrje autoriteteve te Kosoves qe te perqendrohen ne zhvillimin ekonomik te vendit, ne menyre qe Kosova te behet nje shtet i qendrueshem ku te mund te jetohet. “Kosova sot eshte nje shtet i pavarur dhe do te mbetet i tille, por te gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.224Z

Banka Boterore paralajmeron vendet ne zhvillim

Vendet në zhvillim duhet të përgatiten për kohë të vështira dhe një nivel rritjeje ekonomike më të ulët, paralajmëroi Banka Botërore në një raport të publikuar ditën e mërkurë. Në raport para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.094Z

BB:Vendet ne zhvillim kane probleme

Vendet ne zhvillim po kalojne probleme te medha financiare, kjo duket qarte me kerkesat ne rritje per ndihme nga Banka Boterore.Me keto fjale eshte shprehur drejtori i insititucionit te larte financiar Robert Zolik, per grupimin e ketyre shteteve ku ben pjese edhe Shqiperia.Sipas tij viti 2009 prite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.205Z

Rama: MSA-ja, zhvillim historik për Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur nënshkrimin e marrëveshje për Stabilizim dhe Asocim. Ai përmes një postimi në rrjetin e tij social "Facebook: ka shkruar se ky nënshkrim është një zhvillim historik për Kosovën. " Zhvillim historik per Kosoven nenshkrimi i Marreveshj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama