Rezultate te kerkimit per termin: +Zog

Total: 2415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.495Z

Zog-Thiu...ai që na qeveris

Alfred Vicishta/Gjermani "Unë jam rrit si Zog-Mali, ndërsa Edi Rama është rrit si zvarranik nëpër bunkerë". Këto janë fjalët e një burri gati 70 vjeçar që mundohet ta sfidojë konkurrentin e tij kryesor Edi Rama, 20 vjet më të ri në moshë. Pyetja është se çfarë zogu është Sal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.218Z

Mbreti Zog vendoset në bulevard

Gazeta ShqipMonumenti Monumenti i Ahmet Zogut do të vendoset nesër, ora 12.00 në bulevardin “Zog I’. Me këtë rast do të mbahet edhe një ceremoni përurimi ku pritet të jetë i pranishëm edhe Kryeministri Berisha. Monumenti, i realizuar nga skulptori Kreshnik Xhiku ishte parashik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.215Z

Burrel, çelet ekspozitë për Mbretin Zog

Trashëgimtari i familjes mbretërore Princi Leka ka falenderuar qeverinë për atë që ai e cilëson rivlerësim që po i bëhet figurës së mbretit Zog. Leka Zogu ishte në qytetin e Burrelit ku u cel edhe një eskpozitë fotografie kushtuar familjes mbretërore. BURREL- Në qytetin e Burre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.309Z

Dashuria sekrete e Mbretit Zog

Donald William Robertson Boyd/ 26 vjet pas realizimit të filmit Aria ku Mbreti Zog i shqiptarëve shfaqet si një burrë romantik, që i kishte rrëmbyer zemrën një vjenezeje të martuar, një nga regjisorët e këtij filmi Donald William Robertson Boyd rrëfen kohët kur kërkonte detaje mbi Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.524Z

Topalli: Mbreti Zog, Ataturku shqiptar

Koha e Mbretit Zog, që në diktaturën komuniste u mohua dhe u anatemua, ka marrë dje dhe vlerësimin e politikës shqiptare. Në mënyrë të sinqertë, kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, nuk ka nguruar ta krahasojë me liderin historik të Turqisë, që ka shënuar në histori reformimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.336Z

FOTO të rralla nga koha e mbretit Zog

Këto janë disa foto të rralla nga koha e mbretit Zog. Në to shfaqet Zogu me të shoqen, motrat, por dhe punonjëset femra në ushtri.  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.834Z

Eshtrat e ish- Mbretit Zog rikthehen në Tiranë

Kanë mbërritur në atdhe eshtrat e Ahmet Zogut, që u pritën në Rinas nga përfaqësues të familjes mbretërore dhe anëtarë të kabinetit qeveritar. Mbreti Zog, i cili ndërroi jetë në vitin 1961 në moshën 65-vjeçare në Francë, do të rivarroset në atdhe pas një vendi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama