Rezultate te kerkimit per termin: +Zog

Total: 2415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.683Z

Homazhet per ish-Mbretin Zog

Për më shumë se dy orë në Pallatin e Brigadave janë zhvilluar homazhe përpara arkivolit të ish-Mbretit Zogu i Parë. Personalite të larta shtetërore, simpatizantë të monarkisë dhe shqiptarë të ardhur nga diaspora jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.675Z

Sot mbërrijnë në Shqipëri eshtrat e Mbretit Zog I

16-11-2012 / Gazeta 55 Nesër ceremonia e homazheve, në Pallatin e Brigadave, nga ora 10 - 12Në këtë vit jubile te 100-vjetorit të Pavarësisë, Qeveria Shqiptare ka vendosur që të riatdhesojë eshtrat e Mbretit Zog I. Dy ditë më par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.215Z

Sa i pasur qe mbreti Zog dhe jeta prej kurnaci

Mbi pasurinë e mbretit Zog u bë një bujë e madhe, mbi sasinë e saj sa dhe mbi origjinën e saj. U tha se pasuria ishte jashtëzakonisht e madhe: 100.000.000 lira stërlina ishte një nga shifrat që dëgjova njëherë dhe më duket se një shifër e këtillë është jashtë çdo logjike. Asnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.996Z

Basha Mbreti Zog reformator i madh themeloi shtetin

brbrCeremonia me rastin e 120-vjetorit te lindjes se Mbretit Zog i ka sherbyer liderit te opozites Basha per te vleresuar rolin qe Ahmet Zogu ka pasur ne historine e Shqiperise Sipas Bashes ky eshte nje moment per tu perkulur me nderim para vepres se mbretit te shqiptareve pasi ai hodhi themelet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.380Z

“Mbreti Zog kur u largua mori 11 valixhe pasuri”

Pasuria që Mbreti Zog mori me vete, kur u largua nga Shqipëria në 7 prill të vitit 1939, ka qenë gjithnjë një temë diskutimi. Thuhet se Mbreti mori me vete gjithë arkën e shtetit, se mori miliona, etj. etj. Më shumë dritë mbi këtë fakt hedh sekretari personal i tij përgjatë 4 viteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.814Z

FOTOT/ Ky zog është shumë i etur për çdo pikë uji

Këto foto fantastike tregojnë një zog të etur, që pi çdo pikë uji që bie nga një rubinet. Fotot janë realizuar nga Steve Wilson nga Australia, ndërsa zogu i përket familjes së mjaltëngrënësve, që rriten zakonisht në Australi dhe Zelandën e Re.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.024Z

Qeveria i kthen armët familjes së Mbretit Zog

  Armët janë bërë të paefektshme për qitje nga ana e specialistëve ushtarakë të armatimit Armët e sekuestruara prej vitesh nga ana e policisë, do t’i kthehen familjes së Mbretit Zog. Sipas një urdhri të nxjerrë nga ana e ministrit të Brendshëm, Bujar Nishani, koleksio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama