Rezultate te kerkimit per termin: +Zog

Total: 2415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.737Z

Zjarr ne Koder-Vile flaket shuhen ne kohe rekord

Flaket e nje zjarri te papritur perfshine nje pjese te pemeve ne Koder-Vile pjese veriore e qytetit te Durresit. Ato u pikasen ne oret e pasdites se djeshme duke vene alarmin ne repartin zjarrfikes. Reagimi i shpejte i tyre beri te mundur lokalizimin dhe shuarjen e tyre ne kohe.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.397Z

Geraldina, "spikerja" e parë e lajmeve

 ALMA MILENuk dihet se cili është sot fati i atyre regjistrimeve. Zëri i saj në të parën përshëndetje radiofonike, humbi bashkë me kohën. Sot, kur Radio Tirana mbush plot 70 vjeç, mes emrave që themeluan, apo folën në mikrofonin e kësaj radioje, përmenden edhe emrat e Mbre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.841Z

RILINDASI/ Fillesat e kapitalizmitnë Shqipëri, tregtarët e Beratit

Në kuadrin e konsolidimit të shtetit shqiptar administrata e Mbretit Zog përpiloi në vitin 1928 një listë të tregtarëve dhe sipërmarrësve kryesorë për çdo prefekturë të vendit. Me qëllim që të përcillte në botën e jashtme nivelin ekonomik e tregtar të Shqipërisë dhe të nxist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.669Z

Kristo Frashëri: Mbreti Zog na premtoi se do luftonte me ne

TIRANE-Ndërhyrja e drejtorit qe një pengesë e papritur. Ishte rrezik që drejtori t’i urdhëronte nxënësit të mos dilnin nga shkolla ose të mbyllte portën e oborrit. Kohë nuk kishte që të bindeshin e të sqaroheshin të gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.047Z

Berisha shpall Shqipërinë monarki

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha mori pjesë dje në ceremoninë e organizuar për vendosjen e shtatores së Ahmet Zogut, ministër, Kryeministër, President e më pas Mbret, në sheshin kryesor të qytetit të Burrelit. Prej disa kohësh ka pasur një debat të vazhdueshëm për vendosjen e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.960Z

Bllokohet qarkullimi tek sheshi Skëndërbej, ja se si do devijojë trafiku

Nga dita e sotme, një pjesë e sheshit Skënderbej do të bllokohet për automjetet. Kjo pasi Bashkia e Tiranës ka nisur punimet për ndryshimin e këtij sheshi. Punimet fillojnë nga zona e Muzeut Kombëtar ku do të bëhet rikonstruksioni i ndërtesës, rikonstruksioni i shkallëve hyrëse në M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.248Z

Historia e Shtetit Shqiptar,botohet libri pa censuara

Botohet për herë të parë e plotë dhe e pacensuruar historia e shtetit shqiptar. Zhvillimet 93 vjeçare prej 1912 e deri në 2005, që nga organizimi shtetëror, jeta politike, ngjarjet kryesore, ligjvënësit , ministrat dhe krerët eshtetit shqiptar, vihen sipas kronologjisë në një bo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama