Rezultate te kerkimit per termin: +Zog

Total: 2415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.669Z

Kristo Frashëri: Mbreti Zog na premtoi se do luftonte me ne

TIRANE-Ndërhyrja e drejtorit qe një pengesë e papritur. Ishte rrezik që drejtori t’i urdhëronte nxënësit të mos dilnin nga shkolla ose të mbyllte portën e oborrit. Kohë nuk kishte që të bindeshin e të sqaroheshin të gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.047Z

Berisha shpall Shqipërinë monarki

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha mori pjesë dje në ceremoninë e organizuar për vendosjen e shtatores së Ahmet Zogut, ministër, Kryeministër, President e më pas Mbret, në sheshin kryesor të qytetit të Burrelit. Prej disa kohësh ka pasur një debat të vazhdueshëm për vendosjen e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.960Z

Bllokohet qarkullimi tek sheshi Skëndërbej, ja se si do devijojë trafiku

Nga dita e sotme, një pjesë e sheshit Skënderbej do të bllokohet për automjetet. Kjo pasi Bashkia e Tiranës ka nisur punimet për ndryshimin e këtij sheshi. Punimet fillojnë nga zona e Muzeut Kombëtar ku do të bëhet rikonstruksioni i ndërtesës, rikonstruksioni i shkallëve hyrëse në M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.248Z

Historia e Shtetit Shqiptar,botohet libri pa censuara

Botohet për herë të parë e plotë dhe e pacensuruar historia e shtetit shqiptar. Zhvillimet 93 vjeçare prej 1912 e deri në 2005, që nga organizimi shtetëror, jeta politike, ngjarjet kryesore, ligjvënësit , ministrat dhe krerët eshtetit shqiptar, vihen sipas kronologjisë në një bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.097Z

Spahia: Femrat në politikë, një domosdoshmëri

Kryetari i PLL-së, Ekrem Spahia, zhvilloi dje takime elektorale në zonën e Laprakës, në Tiranë. Duke prezantuar kandidaten e kësaj force politike në këtë rajon, Zhaneta Ndregjoni, Spahia theksoi rëndësinë e angazhimit të femrave në politikën shqiptare jo vetëm si një faktor ekuilib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.861Z

PLL përshëndet aktin normativ për lirimin e banesave: U korrigjua një padrejtësi që nisi 68 vjet më parë

16-09-2012 / Gazeta 55 Partia Lëvizja për Legalitetin ka përshëndetur miratimin në Kuvend të aktit normativ, për kthimin për lirimin e banesave të pronarëve legjitime. Kryetari i PLL-së Ekrem Spahia, deklaroi se ky akt korrigjon një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.761Z

Fushë-Bulqizë, makina del ngarruga, vdes 19-vjeçari, plagoset i ati

BULQIZE- Një aksident rrugor me pasojë vdekje e një personi dhe plagosjes e një tjetri ka ndodhur ditën e sotme në Fushë-Bulqizë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, ku makina me të cilën udhëtonin babë e bir ka dalë nga rruga si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama