Rezultate te kerkimit per termin: +Zog

Total: 2415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.761Z

Fushë-Bulqizë, makina del ngarruga, vdes 19-vjeçari, plagoset i ati

BULQIZE- Një aksident rrugor me pasojë vdekje e një personi dhe plagosjes e një tjetri ka ndodhur ditën e sotme në Fushë-Bulqizë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, ku makina me të cilën udhëtonin babë e bir ka dalë nga rruga si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.291Z

Kthimi i eshtrave të Nënë Terezës, lajmi ndiqet me interes në botë

Deklarata e Kryeministrit Sali Berisha për kthimin e eshtrave të Nënë Terezës në Shqipëri, ka gjetur një mbulim mediatik në të katër anët e globit. Agjencitë me prestigjioze i janë referuar deklaratës së Kryeministrit Berisha për ngritjen e një komisioni të veçantë për gjetjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.057Z

Çka i dhuroj Tuna Cozmanit për ditëlindje? (Foto)

Reperi Cozman e ka festuar ditëlindjen. Tani që është kaq i famshëm dhe që e ka në krah njëren nga këngëtaret më të popullarizuaa, sigurisht ditëlindjet e tij janë edhe më të bukura. Çka i dhuroj Tuna të dash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.360Z

E vërtetë apo iluzion?

Pamjet e një zogu duke fluturuar janë bërë virale në një kohë të shkurtër duke shfaqur dyshime. Ai del para kamerës dhe qëndron për disa sekonda, por nuk është parë asnjëherë kaq afër një zog. Mënyra se si u  krijua kjo gjë është nëpërmjet një kamere profesionale, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.347Z

“Zogu shkeli statutin, iku pa lejen e Parlamentit”

Alma Mile Bëhen 71 vjet që nga dita kur Italia fashiste pushtoi Shqipërinë. Një ngjarje që nuk kishte se si të mos linte gjurmë në jetët e shqiptarëve. Shqipëria kishte humbur mëvetësinë, ishte aneksuar nga Italia, ndërsa mbreti Zog u arratis bashkë me familjen e tij.është folur s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.103Z

Pregatitja për kryengritjen anti-italiane

  Sabotimet politike Greke ndaj përfshirjes sw Mbretit Zog në Planet e Shërbimit Sekret Britanik   Në dokumentet e dy numrave të kaluar botuam një seri faktesh të dala për herë të parë nga arkivat britanike mbi pregatitjet e Shërbimit Anglez për të krijuar një bazw nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.052Z

Qeveria vendime ne kuader te 100 vjetorit te Pavaresise

Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e fundit të qeverisë, emërimin e Arben Ristanit si zëvendësministër i Brendshëm. Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve zë postin e ish- zëvendësminstrit, Avenir Peka, i cili aktualis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama