Rezultate te kerkimit per termin: +Zona

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.005Z

Legalizimet, miratohen 32 zona

Keshilli i Rregullimit te Territorit te Republikes miratoi dje 32 zona informale ne rajone te ndryshme te vendit. Keshtu, me miratimin e ketyre zonave permbyllet edhe procesi i legalizimit te ketyre zonave informale nga 127 mije qe ishin ne te gjithe vendin. Zonat e miratuara dje ne KRRTRSH kane nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.482Z

Durres, permbytje ne tre zona

Pamjet qe te ofron qyteti bregdetar i Durresit, nje dite pas shirave te rrembyeshem jane me te vertete alarmante. Ujerat e dala ne siperfaqe kane mbuluar dhjetera shtepi ne disa zona te ndryshme, duke shkaktuar deme te pallogaritshme. Shkak ka qene shiu i panderprere, i cili ka rene per 24 ore, duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.730Z

Mbyllen 62 zona minerare

brbrQeveria shpall 62 zona te rrezikshme minerare dhe ndalon zhvillimin e aktivitetit te kerkimit ne to Keto zona shtrihen vetem ne nje pjese te hapesires nentokesore mineralmbajtese te Bulqizes Ministri i Energjise dhe Industrise paralajmeroi ndeshkime ndaj gjithe sipermarresve qe nuk respektojne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.427Z

Zona e Tarkovskit

Nga Romina Zano Ka diçka përtej një Zone, asaj hapësire të shkretuar ku jetojnë ëndrrat e panjohura: domosdoshmëria e vazhdueshme e shpresave njerëzore. Të fjalëve në kërkim të shpjegimeve, të vetvetes në kërkim të pakuptimes, të njeriut në kërkim të besimit. Stalker, filmi i n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.458Z

CEZ, remonte, ndërprerje në disa zona

Për tri ditë rresht, në zona të ndryshme të vendit do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. “CEZ Shpërndarje” ka lajmëruar se në kuadër të përmirësimit të rrjetit do të kryhen disa remonte në një pjesë të nënstacioneve të vendit, duke filluar nga qarku i Shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.384Z

Legalizimi, miratohen 5 zona informale

Keshilli i Qarkut te Elbasanit miraton pese zona informale ne kete rajon, dosjet e te cilave pritet te dergohen per legalizim ne Keshillin e Rregullimit te Territorit te Republikes. Ne mbledhjen e fundit te Keshillit te Qarkut te Elbasanit, keshilltaret kane aprovuar 4 zona informale ne Bashkine e E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.472Z

Pse shkaktohen pucrrat ne keto zona FOTO

Transmetuar me 25042016 - 1031 Trupi i njeriut eshte i ndare ne zona te ndryshme dhe shfaqja e pucrrave ne cdo zone lidhet me semundje apo probleme te ndryshme shendetesorebr br Zona 1 Hormonetbr br Zona 1 eshte per mjekren dhe q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama