Rezultate te kerkimit per termin: +Zona

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.005Z

Drenica ka 5 mijë e 26 veteranë

Zona Operative e Drenicës ka përfunduar procesin e verifikimi të kategorive të dala nga lufta e UÇK-së. Sipas të dhënave zyrtare, të cilat i ka siguruar "Epoka e re", kjo zonë ka 5 mijë e 26 veteranë luftëtarë të UÇK-së, 1 mijë e 676 pjesëtarë dhe 86 pjesëmarrës. Po ashtu, Zon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.255Z

Bulqizë, digjen 70 ha pyje, prej tre ditësh asnjë zjarrfikëse

Në Bulqizë janë djegur rrethh 70 hektarë pyje shumëvjeçare. Zjarret e rënë ditët e fundit nuk kanë kursyer asgjë. Por ajo që është më shqetësuese është fakti që në këtë zonë prej tre ditësh nuk është parë asnjë zjarrfikëse. Zjarri vazhdon që prej tre ditësh në zona t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.485Z

Berisha: Të thjeshtojmë të gjitha procedurat për ndërtuesit

Kryeministri Sali Berisha u shpreh se do të bëhen të gjitha përpjekjet për të thjeshtuar procedurat për ndërtuesit, të martën, gjatë mbledhjes së Këshillit të Rregullimit të Territorit të Republikës së Shqipërisë. "Mbetet moment i rëndësishëm që të thjeshtojmë të gjitha p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.578Z

Si ndryshoi harta e kultivimit të hashashit në Shqipëri

Tiranë – Cannabisi po i afrohet rrethinave të Tiranës. Të paktën dy raste mbjelljeje të kësaj bime narkotike janë konstatuar në tre muajt e fundit, ndërsa rasti më i bujshëm duket se është ai i Kasharit, ku në muajin maj të këtij viti, falë informacioneve operative, specialistë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.320Z

KIPRED propozon një zonë zgjedhore dhe lista të hapura

Instituti Kosovar për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED), të premten ka prezantuar disa rekomandime për zona zgjedhore në Kosovë. Sipas hulumtimit të bërë nga KIPRED, rekomandohet që Kosova të jetë një zonë zgjedhore, të votohet me lista të hapura dhe votuesit të kenë ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.311Z

Gropa e Hajdin Sejdise lulishte, kompensim ish-pronareve Luljeta Ndoka

Bashkia e Tiranes ka njoftuar dje nisjen e sistemit dhe kthimit ne nje park clodhes te zones prapa Teatrit te Operes dhe Baletit, i njohur ndryshe si "Gropa e Hajdin Sejdise". :Lidhur me problemin e kahershem te shpronesimit te pronareve te kesaj toke, Basha eshte shprehur se ata do te trajtohen sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.008Z

Modeli i parajsës tatimore për Shqipërinë

EDUART GJOKUTAJ* BESNIK NUREDINI* Zbatimi i legjislacionit tatimor të diferencuar për zona të ndryshme dhe favorizimet fiskale që përdoren në to, është i njohur jo vetëm për studiuesit e ekonomisë. Zonat me taksa të ulëta ose pa taksa të caktuara (parajsat tatimore), kanë një zanafil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama