Rezultate te kerkimit per termin: +Zoraqit

Meta: total 67 / total_found 67 / time 0.000 / keyword[0] zoraqit / docs[0] 67 / hits[0] 100 /
No Pic available
  • 2013-11-01

Lavdërim Tufa, 90 ditë burg më pak

TIRANE- Edhe një muaj e gjysmë ulje dënimi përfitoi para një jave Lavdërim Tufa, i dënuar me 20 vjet burg për vrasjen e Mirit të Xhikes. Gjykata e Tiranës vendosi ti ulë dënimin për sjellje të mirë. Tufës i kanë mbe

No Pic available
  • 2013-11-01

Lavdërim Tufa, 90 ditë burgmë pak për sjellje të mirë

TIRANE- Edhe një muaj e gjysmë ulje dënimi përfitoi para një jave Lavdërim Tufa, i dënuar me 20 vjet burg për vrasjen e Mirit të Xhikes. Gjykata e Tiranës vendosi ti ulë dënimin për sjellje të mirë. Tufës i kanë mbetur edhe 5 vjet nga mbarimi i dënimit.Para një jave, i dënuari p

Lamtumirë Maestro Rifat Teqjadhe fale mjerimin e institucioneve dhe shtetarëve
  • 2013-08-06

Lamtumirë Maestro Rifat Teqjadhe fale mjerimin e institucioneve dhe shtetarëve

—-Nga Anisa Ymeri—- Tiranë- 4 gusht 2013! Shuhet dirigjenti më i zëshëm i muzikës shqiptare, Maestro Rifat Teqja. Në redaksitë e fare pak mediave (por të asnjë reporteri kulture) cingëllon një telefon. Dikush njofton për homazhet që do të mbaheshin në hollin e Teatrit Komb

TiranaWeek, nga shfaqjet  teatrale tek  ekskursionet në natyrë
  • 2013-04-14

TiranaWeek, nga shfaqjet teatrale tek ekskursionet në natyrë

Nga shfaqjet teatrale tek ekskursionet në natyrë. Ndiqni guidën e Tirana Observer TiranaWeek vjen çdo të premte në Tirana Observer. Është një rubrikë javore e gazetës sonë, e ideuar për të përcjell sa më shumë informacion kulturor dhe argëtues për lexuesit tanë. TiranaWeek këtë

Historia e nje kenge  ne TOB me 11 Prill
  • 2013-04-03

Historia e nje kenge ne TOB me 11 Prill

Rinia e viteve 70 në stil të jetuarit dhe me ëndrrat e saj do të vijë në skenë përmes baletit. “Historia e një kënge” me muzikë të Nikolla Zoraqit dhe libret të Agron Aliajt. Premiera e kësaj vepre ka qenë n&eum

Koncerti jubilar Rrugetimi i Kombit ne Pallatin e Kongreseve
  • 2012-11-29

Koncerti jubilar Rrugetimi i Kombit ne Pallatin e Kongreseve

Në një atmosfere me të vërtetë festive është  mbajtur koncerti jubilar "Rrugëtimi i Kombit" në Pallatin e Kongreseve, ku interpretuan artistët më në zë shqiptarë, të famshëm edhe në skenat botëro

No Pic available
  • 2012-11-17

Si erdhi deri tek himni i Shqipërisë

Me financimin e DigitAlb dhe Qendrës Kombëtare Kinematografike. Me producentë, Pirro dhe Eno Milkani dhe regji nga Petrit Ruka, vjen historia e vërtetë dhe e plotë e himinit tonë kombëtar. Si u krijua poezia, të cilën s’ka shqiptar që nuk e njeh? Dokumentari “Kryekënga e Kombit