Rezultate te kerkimit per termin: +Zoraqit

Meta: total 67 / total_found 67 / time 0.000 / keyword[0] zoraqit / docs[0] 67 / hits[0] 100 /
No Pic available
  • 2008-12-20

Suzana Turku; “Pax Dei”, kur zërat prekin qiellin

Një koncert ceremonial organizohet më 23 dhjetor, me rastin e 15-vjetorit të krijimit të korit të njohur “Pax Dei”, themeluar dhe drejtuar nga mjeshtrja Suzana Turku. Në këtë koncert do të kenë pjesëmarrje të veçantë solistët Marjana Leka, Kastriot Tusha, si dhe solistë të korit

Zoraqi: Ja sëmundjet gjenetike më të përhapura
  • 2008-12-04

Zoraqi: Ja sëmundjet gjenetike më të përhapura

Shefi i Qendrës së Kërkimeve Gjenetike, tregon sëmundjet më të përhapura. Analizat për parandalim, nuk bëhen as në 30 % të rasteve Megjithëse nuk ka studime të mirëfillta në popullin tonë për numrin e mbartësve, si dhe për numrin e fëmijëve që lindin të sëmurë me sëmundjet

No Pic available
  • 2008-10-13

"TEK NE S‘KA VJESHTë"

- Me shkas nga një debat televiziv për vlerat e korruptuara të traditës së realizmit socialist - Këto i kemi dëgjuar… Po, po, këto i kemi dëgjuar, veçse, ndoshta, në një kohë mjaft të shkuar. Ishte mendimi i vetëm që po më vërtitej në mendje, ndërsa ndiqja diskutimin

Debilizimi i njeriut shqiptar
  • 2008-09-13

Debilizimi i njeriut shqiptar

Sot në shoqëritë perëndimore flitet gjithnjë e më me shqetësim për thellimin e pasojave negative të procesit të shndërrimit të botës në shoqëri thjesht e vetëm konsumiste.   Sot në shoqëritë perëndimore flitet gjithnjë e më me shqetësim për thellimin