Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Prifti

Total: 1151
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.763Z

Prifti: Bankat të investojnë në energjetikë

Duke e quajtur një shans të madh investimin në energjinë e rinovueshme ministri i Energjetikës Dritan Prifti u kërkoi bankave private të jenë agresive në kreditimin e koncensioneve të hidrocentraleve. Zoti Prifti tha se miratimi i shpejtë ligjit për energjitë e rinovueshme është garan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.711Z

Prifti padit Brahon nisin hetimet

TIRANE - Ministri i shkarkuar i Ekonomise Dritan Prifti ka kallezuar ne prokurori ish-deputetin Spartak Braho sot anetar i Kryesise se LSI-se pas perplasjeve ne strukturat e partise nderkohe qe organi qendror ka reaguar duke njoftuar nisjen e procedurave. Diten e djeshme zyra per shtyp prane Minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.581Z

Prifti leter Rames Te hetohet edhe Braho per kercenimet ndaj meje

Minisitri i Ekonomise Dritan Prifti i ka derguar nje leter prokurores se pergjithshme Ina Rama ku kerkon qe ne hetimin qe po behet per kercenimet ndaj tij te perfshihen edhe deklaratat e ish-deputetit Spartak Braho. Ne letren e tij zoti Prifti pohon se Braho ne deklarata te ndryshme ne media ka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.960Z

Prifti sulmon Gramoz Ruçin në Fier

I pari në listën e LSI-së për deputet në qarkun e Fierit, Dritan Prifti, ka sulmuar dje rivalin e tij në këtë garë, i pari në listën e PS-së, Gramoz Ruçi. I lindur e rritur në Fier dhe deputet me votat e fierakëve, Prifti e ka cilësuar tallje me këtë elektorat vënien e Ruçit, i c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.493Z

Prifti I gatshem te le imunitetin

Në vijim të fjalës së tij në Top Story në Top Channel, deputeti dhe ish-Ministri i Energjitikës, Dritan Prifti shprehu gatishmërinë për të hequr dorë nga imuniteti në cdo rast nëse kjo kërkesë vjen nga organet e drejt&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.828Z

Ish Ministri i Ekonomise Prifti terhiqet nga kryesia e LSI-se

Ne Shqiperi rikthehen polemikat e akuzat ashpra ne gjirin e Levizjes Socialiste per Integrim. Nje muaj pasi u la jashte ekzekutivit per shkak te mosmarreveshjeve me kryetarin e partise se tij Ilir Meta ish ministri i Ekonomise Dritan Prifti vendos te largohet dhe nga anetaresia ne kete force politik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.078Z

Interviste me shkrimtarin shqiptar Naum Prifti

Breza te tere femijesh shqiptare jane rritur duke lexuar vepren e shkrimtarit Naum Prifti. Cikoja dhe Beni Tregime te Zgjedhura per Femije Ere mali ere fushe dhe shume te tjere kane zene nje vend te rendesishem ne letersine shqiptare por zoti Prifti ka levruar shume gjine te ndryshme perfshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama