Rezultate te kerkimit per termin: +ALUZINI

Meta: total 131 / total_found 131 / time 0.000 / keyword[0] aluzini / docs[0] 131 / hits[0] 152 /
17 Maji/ Mu lut Luli, aman-aman, Rama: Nxori burrat me leje lindje nga burgu!
  • 2019-04-05

17 Maji/ Mu lut Luli, aman-aman, Rama: Nxori burrat me leje lindje nga burgu!

Ka qenë i ashpër kryeministri Edi Rama sot me opozitën, teksa e ka sulmuar nga Kukësi, ku prezantoi Safet Gjicin si kandidat për zgjedhjet lokale dhe u prit me protesta nga demokratët. Ai ka ironizuar vendimin ekstrem të Lulzim Bashës për të dalë nga Parlamenti bashkë me aleatët e tij,

Rama shkarkon kreun e Hipotekës së Durrësit: Halabak!
  • 2019-01-23

Rama shkarkon kreun e Hipotekës së Durrësit: Halabak!

Në aktivitetin e përjavshëm të bashkëqeverisjes, Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar drejtorin e Hipotekës Durrës. Gjithçka pas denoncimit në emisionin Fiks Fare të një qytetari, ku drejtori i Hipotekës i ishte kthyer me fjalët, Me që u ankove te bashkëqeverisja, le ta zgjidhë Rama. D

Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama
  • 2019-01-22

Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama

Fiks Fare denoncoi veprimet e Hipotekës së Durrësit, e cila ka sorollatur një qytetar për më shumë se 6 vjet. 300 herë ka shkuar qytetari në sportelin e hipotekës së Durrësit dhe asnjëherë nuk i dhanë zgjidhje problemit të tij. Në fund, qytetari ankohet në Platformën e Bashkëqev

Lame: Nis regjistrimi i banesave të ndërtuara para 1991
  • 2018-09-13

Lame: Nis regjistrimi i banesave të ndërtuara para 1991

Një lajm i mirë është dhënë sot nga ALUZINI për ata qytetarë që nuk kanë legalizuar ende banesat e tyre, por që janë ndërtuar përpara vitit 1991. Kreu i këtij institucioni, Artan Lame tha se nga 17 shtatori ALUIZNI është në dispozicion të të gjithë atyre që duan të regjistrojn

BOOM i rikthehet çiftit Gjapi: Në qiell të hapur, u prishën shtëpinë
  • 2017-11-01

BOOM i rikthehet çiftit Gjapi: Në qiell të hapur, u prishën shtëpinë

Emisioni investigativ BOOM në RTV Ora News iu rikthye sërish sot rastit të denoncuar 6 muaj më parë, prishjes së shtëpisë së çiftit të bashkëshortëve Gjapi pasi u prek nga projekti për ndërtimin e një ure. Sot që flasim, në prag dimri, ky çift i moshuar është në qiell të hapur

No Pic available
  • 2017-09-29

IKMT vijon aksionin për shembjen e objekteve të banimit në Shkozë

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territori vijon me aksionin e shembjeve të objekteve të banimit në zonën e Shkozës për të zbatuar projektin e zgjerimit të lumit Lana. Ky institucion i tha Ora News se deri të premten janë shembur 40 objekte pa leje të cilat ishin skualifikuar nga ALUZINI. In

No Pic available
  • 2017-08-23

Lame: Ja ndërtimet që nuk përfshihen në procesin e legalizimit

Të gjitha ndërtimet pa leje pas mbylljes së procesit të ligjit të legalizimeve nuk mund të përfshihen më në proces. Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, tha deklaroi në Ora News se për kategoritë që kanë mbetur jashtë procesit do të shqyrtohen të gjitha obsionet për të gjetur një zgjidh