Rezultate te kerkimit per termin: +Aaron +Mokoena

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.100Z

Mokoena, i lumtur në Portsmouth

Dy muaj për tu bërë kapiten. Kjo është historia e Aaron Mokoena në Portsmouth. Futbollisti, i cili kishte arritur tek ky klub në orët e fundit të afatit kalimtar veror, nuk qan aspak për largimin e tij nga Blackburn. Kam kaluar vite fantastike në Lancashire. Allardyce është trajner

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.582Z

Eliminim krenar

“Dalja e madhe”. Kështu e ka përshëndetur shtypi jug-afrikan eliminim e Bafana Bafana. Organizatorët e Botërorit, për herë të parën në histori të tyre, janë eliminuar nga turni i parë i këtij kompeticioni, por ata nuk e qajnë aspak këtë eliminim. “Kemi humbur, por kemi fitua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.733Z

Afrika e Jugut – Meksikë, pragndeshja

WORLD CUP 2010 - Pritja mbaroi. Kampionati Botërori “Afrika e Jugut 2010” nis te premten (ora 16:00) me ndeshjen e grupit A, kur Afrika e Jugut do të presë rivalen e parë të saj, Meksikën në Johanesburg. Asnjë vend mikpritës nuk e ka humbur ndeshjen e tij hapëse në finalet e Botë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.060Z

Cana, lojtari Nr.1 për kartonë në Premierligë

 Leonard KarajLorik Cana mban rekordin e kartonëve të verdhë në Premier League. Ai ka qenë lojtari i parë që është pezulluar për kartonë për këtë sezon.Mesfushori i Kombëtares shqiptare ka vazhduar avazin e vjetër duke koleksionuar në vazhdimësi kartonë të verdhë. Në rendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.728Z

Lista e lojtareve te Grupit A

Lista e lojtareve te Grupit A: Afrika e Jugut, Uruguai, Meksika dhe Franca AFRIKA E JUGUT Trajner : Carlos Alberto Parreira (Brazil) Portiere 1. Moeneeb Josephs (Orlando Pirates) 16. Itumeleng Khune (Kaizer Chiefs) 22. Shu-Aib Walters (Maritzburg United) Mbrojtes 14. Matthew Booth (M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama