Rezultate te kerkimit per termin: +Abaddon

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] abaddon / docs[0] 9 / hits[0] 9 /
Fotografia e Skëndërbeut, në zyrën e Ernesto Sabatos
  • 2018-06-25

Fotografia e Skëndërbeut, në zyrën e Ernesto Sabatos

Një fotografi e Skëndërbeut vazhdon të qëndrojë ende në studion ku Ernesto Sabato hidhte në letër letërsinë e tij. Shkrimtari i madh argjentinas nuk e harroi asnjëherë historinë shqiptare të nënës së tij, të cilën e ka treguar gjatë një interviste me shkrimtarin Luan Rama. Bri

Ernesto Sabato: Një shqiptar ra në dashuri me gjyshen time
  • 2017-12-19

Ernesto Sabato: Një shqiptar ra në dashuri me gjyshen time

Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka e pengonte

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare
  • 2017-06-14

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare

Luan Rama Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka

Një bisedë e shkuar me Ernesto Sabaton
  • 2016-06-13

Një bisedë e shkuar me Ernesto Sabaton

– “Nëna ime ishte shqiptare dhe fliste shqip. Ajo ishte si një perëndi për mua… Në Shqipëri do të kem rastin të njoh vendin e paraardhësve të mi. Jam shumë i prekur nga ftesa që më është bërë.  Pesë vjet nga vdekja e shkrimtarit më 2011 Ernesto Sabato, shkrimtar

No Pic available
  • 2011-06-03

Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin

TIRANE- Ish basisti i grupit Guns N’Roses, Duff McKagan, ka dhënë mbrëmë në stadiumin "Qemas Stafa" koncertin e tij me bandën muzikore Loaded. Grupi “Duff McKagan’s Loaded” ka interpretuar këngë nga albumi i ri si: “Lords of Abaddon”, “Executioner&rs

No Pic available
  • 2011-06-02

Ish-basisti i Guns N’Roses, ndez sot ‘Qemal Stafën’

TIRANË- Ish basisti i grupit Guns N’Roses, Duff McKagan, që prej dy ditësh ndodhet në Tiranë në pritje të koncertit që do të japë mbrëmjen e sotme në stadiumin "Qemas Stafa" me bandën muzikore Loaded. Ky grup hard rocku ka zg

No Pic available
  • 2011-05-22

Duff McKagan në Tiranë

Hitet e mirënjohura të bandës “Guns N’Roses” do të vijnë në Tiranë më 1 qershor nga Duff McKagan. Kitaristi dhe këngëtari rock, i njohur në gjithë botën në turin e tij me “Duff McKagan’s Loaded”, për gjithë fansat e muzikës rock do të sjellë në Stadiumin “Qemal Staf