Rezultate te kerkimit per termin: +Abaz +Lama

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.943Z

Kujtimet e sekretarit personal: Vahid Lama: Si përfundova në burg pas intrigave në KQ

Vahid Lama, në vitin 2004 PËR HERË TË PARË/ Kujtimet e sekretarit personal të diktatorit. Si përfundova në ferrin e Qafë-Barit pas intrigave në KQ. Më akuzuan se kisha mbështetur idenë e tradhtarëve Tuk Jakova e Bedri Spahiu, të dënuar shumë vite më parë (vijon numrin e kaluar) K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.264Z

Dibër/ Arrestohet kryekomunari, nën hetim 3 zyrtarë të tjerë

Kryetari i komunës së Kalasë në Dodës në Dibër është vënë në pranga ndërkohë që tre zyrtarë të tjerë po hetohen në gjendje të lirë. Policia informoi se ndalimet janë bërë nën akuzën e falsifikimit të dokumentave dhe shpërdoritmit të detyrës. Policia arrestoi kryekomun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.264Z

Dibër, pranga kreut të komunës Kala e Dodës

Një operacion policor ka vënë në pranga kreun e komunës së Kalasë së Dodës, Bajram Himallari në qarkun e Dibrës me akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe falsifikimit të dokumentave. Ndërkohë në gjendje të lirë do të hetohen edhe zyrtarë të tjerë vendorë. Kështu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.264Z

Arrestohet kryekomunari, hetohen edhe 3 zyrtarë

Kryetari i komunës së Kalasë në Dodës në Dibër është vënë në pranga ndërkohë që tre zyrtarë të tjerë po hetohen në gjendje të lirë. Në kuadër të operacionit "Zarfi i bardhë", policia arrestoi Bajram Himallari ndërkohë që në hetim të lirë janë Abaz Lama, 55 vjecc, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Pranga kryekomunarit të Kalasë së Dodës. Akuzohet për shpërdorim detyre

Policia e Tiranes ka arrestuar kreun e Komunes s Kalas se Dods, ndersa po heton ne gjendje te lire 3 persona te tjere. Bajram Himallari eshte vene ne pranga mbremjen e djeshme ne kuader te operacionit "Zarfi i Bardhe" me akuzen e shprdorimi t detyres dhe falsifikimit te dokumentave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Hetimet, si u zbulua grupi i falsifikatorëve

Operacioni Antikorrupsioni i Tirans ka vn n pranga dje kryetarin e Komuns Kala e Dods, si dhe tre zyrtar t tjer. Sipas t dhnave nga policia e kryeqytetit, specialistt e seksionit kundr korrupsionit zhvilluan operacionin e koduar “Zarfi i Bardh”. Nga ky operacion u realizua ndalimi i Baj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Gjykata liron kryekomunarin e Kalasë së Dodës

Togat e zeza vendosn “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin. T akuzuarit e tjer vlersohen me mas “detyrim paraqitje” Gjykata e Tirans ka vendosur ditn e djeshme “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin, kryetar i Komuns Kala e Dods, duke e liruar nga qelit. Togat e zez

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama