Rezultate te kerkimit per termin: +Abdel +Rahim +Al

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] abdel / docs[0] 841 / hits[0] 1009 / keyword[1] rahim / docs[1] 296 / hits[1] 370 /
Egjipt, komentatori tv infarkt pas golit të Arabisë
  • 2018-06-26

Egjipt, komentatori tv infarkt pas golit të Arabisë

Futbolli egjiptian është në zi, pasi diçka e pazakontë ka ndodhur në fundin e ndeshjes së fundit në grup ndaj Arabisë Saudite. Rezultati ishte 1-1 dhe arabët shënuan golin e fitores. Në këtë moment, komentatori sportiv Abdel Rahim Mohamed ka humbur jetën si pasojë e një ataku kardia

Sudan, 31 të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit me delegacionin zyrtar
  • 2012-08-19

Sudan, 31 të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit me delegacionin zyrtar

Zyrtarët në Sudan thonë se nga përplasja e aeroplanit me një “delegacion zyrtar” të Kordofanit Jugor, kanë humbur jetën 31 vetë. Zëdhënësi i Autoriteteti të Aviacionit të Sudanit, Abdelhafiz Abdelrahim, tha se delegac

31 të vrarë nga rrëzimi i avionit në Sudan
  • 2012-08-19

31 të vrarë nga rrëzimi i avionit në Sudan

Gazeta Shqip31 vetë kanë humbur jetën nga përplasja e një aeroplani me një delegacion zyrtar nga Kordofanit Jugor, raportojnë burime zyrtare në Sudan. Zëdhënësi i Autoritetet të Aviacionit të Sudanit, Abdelhafiz Abdelrahim, tha se delegacioni ishte nisur për kremtimin e festës myslima

Sudan, rrëzohet aeroplani, 31 të vdekur
  • 2012-08-19

Sudan, rrëzohet aeroplani, 31 të vdekur

Zyrtarët në Sudan thonë se nga përplasja e aeroplanit me një “delegacion zyrtar” të Kordofanit Jugor, kanë humbur jetën 31 vetë.Zëdhënësi i Autoriteteti të Aviacionit të Sudanit, Abdelhafiz Abdelrahim, tha se delegacioni ishte nisur për shënimin e festës myslimane të Bajr

No Pic available
  • 2012-01-22

Shteti fqinj mes krizës dhe politikës të jashtme

22-01-2012 / Nga Ilirian Dahri Silvio Berluskoni më inkurajon shpeshherë për punën time si president  i Këshillit të Ministrave të Italisë. Kështu është shprehur Mario Monti përgjatë një interviste të zhvilluar n&e

Libi, kryeministri shpall kabinetin e ri qeveritar
  • 2011-11-22

Libi, kryeministri shpall kabinetin e ri qeveritar

Kryeministri i përkohshëm i Libisë, Abdel Rahim al-Kib, prezantoi kabinetin e tij të ri, pasi u miratua nga Këshilli Kombëtar Kalimtar. Qeveria e përkohshme do të çojë vendin e pasur me naftë në zgjedhje për një kongres komb&e

Libi/ Abdel Rahim ak-Kib kryeministri i ri
  • 2011-11-01

Libi/ Abdel Rahim ak-Kib kryeministri i ri

Autoritetet e përkohshme Libisë kanë emëruar dhe kryeministrin e ri libian. Abdel Rahim ak-Kib është kryeministri i parë i vendit pas luftës civile . Këshilli Kombëtëar i Tranzicionit bëri njoftimin disa ditë pasi shpalli clirim