Rezultate te kerkimit per termin: +Abdixhiku

Total: 172
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.610Z

Abdixhiku i quan komandantët gangsterë

Analisti dhe publicist Lumir Abdixhiku i ka quajtuar gangster deputetët e opozitës. "Qetësia qytetare nëpër këso kohë më jep shpresë. Përgjigje e urtë dhe e mençur ndaj rrahagjokësve komandantë e gangsterë. Cilido që ka llogaritur në përballje civile - ngushëllime. Kjo betejë ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.688Z

Abdixhiku: Gangsterë për gangsterë, jo - ju faleminderit!

Njohësi i çështjeve ekonomike, njëherësh edhe drejtor në Institutin "Riinvest", Lumir Abdixhiku, ka reaguar në profilin e tij zyrtar në rrjetin social "Facebook", për protestat e sotme. Abdixhiku ka thënë se me një opozitë si kjo, secila kauzë është e humbur e secili pushtet mund ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.426Z

Abdixhiku: Zhvillimet e sotme në LDK, jodemokratike

Analisti Lumir Abdixhiku ka komentuar zhvillimet e sotme në Kuvendin e VIII Zgjedhor të LDK-së, ku u rikonfirmua lideri i saj, Isa Mustafa edhe për një mandat të ri. Abdixhiku ka thënë se sot është dashur që LDK të tregojë demokraci e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.332Z

Abdixhiku: Shtytësit e Asociacionit të mbajnë përgjegjësi

Analisti Lumir Abdixhiku, njëherësh drejtori i Institutit Riinvest, ka thënë se ata që e kanë përkrahur dhe shtyrë Asociacionin e Komunave me shumicë serbe duhet të mendohen mirë e të mbajnë përgjegjësi. Në një postim në rrjetin social Facebook, ai ka shkruar se siç pritej e siç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.069Z

Abdixhiku nuk është në asnjë parti politike

Drejtori Ekzekutiv i Institutit “Riinvest”, Lumir Abdixhiku, ka mohuar zërat për një kalim në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Abdixhiku, në një postim në Facebook, ka thënë se nëse një ditë do të vendosë t&rs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.966Z

Abdixhiku: Është tragjedi në ç’nivel ka rënë UP-ja

Opinionisti Lumir Abdixhiku, ka thënë se rektori Ramadan Zejnullahu është i demotivuar me ndodhitë e fundit në Universitetin e Prishtinës ndërsa e ka quajtur tragjedi nivelin në të cilin ka rënë institucioni më i lartë i dijes në Kosovë. Në një intervistë për emisionin Interaktiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.168Z

Abdixhiku: Republikës megjithatë i duhej uniteti sot

Njohësi i rrethanave politike, Lumir Abdixhiku, ka thënë se një president që i sjell më shumë dëshprim nuk i duhet Kosovës. “Një President që sjellë më shumë dëshpërim e hidhërim se sa gëzim e festë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama