Rezultate te kerkimit per termin: +Abdyl +Frashri

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] abdyl / docs[0] 1131 / hits[0] 1670 / keyword[1] frashri / docs[1] 231 / hits[1] 321 /
ELITA SHQIPTARE
  • 2015-11-14

ELITA SHQIPTARE

JAKUP KRASNIQI (Themeluese e kombit, e shtetit, e gjuhës standarde dhe e kulturës kombëtare) Të gjitha studimet historike e gjuhësore të shekullit XIX, XX të shkencëtarëve të huaj (europianë) dhe atyre shqiptarë që jetonin në hapësirën kombëtare dhe jashtë saj, kanë konfirmuar në

No Pic available
  • 2014-02-07

Ndeshja Tirana-Partizani, policia merr masa

Policia e Tiranës merr masa për zhvillimin sa më të qetë të ndeshjes Tirana-Partizani, e vlefshme për Kampionatin Kombëtar të Futbollit, Kategoria Superiore. Në një njoftim të saj, policia thekson se do të bllokojë për disa orë lëvizjen e automjeteve në rrugët që të çojnë drej

No Pic available
  • 2013-09-23

Pranga shqiptarit nga Preshevaserial vjedhjesh nëpër Tiranë

TIRANË - Një grabitës serial ka rënë në prangat e Policisë së Tiranës. Fazli Skënder Ismaili, 37 vjeç i lindur në Gjermani dhe që jetonte në Preshevë, është arrestuar nga efektivët e Komisariatit numër 2

No Pic available
  • 2013-09-23

Tiranë, pranga 37-vjeçarit nga Presheva, grabiste njerëzit në rrugë

TIRANE – Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 37-vjeçar, i cili dyshohet si autor i një sërë grabitjesh në kryeqytet. Burime zyrtare nga policia bëjnë të ditur se në kuadër të operacionit të koduar “Qerosi’’, u bë i mundur ndalimi i shtetasit Fazli Skende

No Pic available
  • 2012-04-05

Miratohen 45 emrat shqip të rrugëve të Shkupit

SHKUP- Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e fundit i ka dhënë dritë jeshile vendimit të Këshillit të Qytetit të Shkupit për ndryshimin e emrave të rrugëve, shesheve, bulevardeve dhe urave të kryeqendrës. Zëdhënësi i Qeverisë, Muhamet Hoxha deklaroi se në kuadër të vendimit janë

Berisha Historia e re e Shqiperise dhurata per popullin shqiptar ne 100-vjetorin e pavaresise
  • 2011-12-22

Berisha Historia e re e Shqiperise dhurata per popullin shqiptar ne 100-vjetorin e pavaresise

Kryeministri Berisha u ka kerkuar serish historianeve qe te rishkruajne historine e Shqiperise si dhe gjuhes shqipe ti jepet me shume hapesire ne programet shkollore Brezat e ardhshem do te kene mundesine te njohin historine reale te popullit shqiptar

No Pic available
  • 2010-08-04

Mukja, kuvend bashkimi i të gjithë shqiptarëve

T gjith shqiptart nuk duhet t harrojn tradhtin e komunizmit, t dnojm tradhtart e ksaj marrveshjeje prej sllavo-komunistve dhe nga ana tjetr ne duhet ta festojm kt dit t madhe t bashkimit t shqiptarve, kt kuvend t madh t patriotve shqiptar, kjo sht dit e bekuar e bashkimit t t gji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama