Rezultate te kerkimit per termin: +Abdyl

Total: 1114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.068Z

Vjen nga Kosova dëshmia 17 faqe e Abdyl Loshajt

03/02/2011  Dëshmia për zhdukjen e Remzi Hoxhës, s’lexohet në seancë, s’ka firmosur gjyqtari TIRANE-Ka mbërritur nga Kosova letërporosia me dëshminë e Abdyl Loshaj, i cili është një nga personat që është rrëmbyer dhe torturuar nga oficerët e SHIK-ut të vitit 1995 dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.516Z

Abdyl Kajanaku, mësuesi që mbajti leksionin e parë

25/01/2010  Rrugëtimi i arsimtarit të njohur nga Normalja tek “Zhan Zhak Ruso” në Gjenevë INSTITUTI I LARTË PEDAGOGJIK Flet i biri Fation Kajanaku: Babai im u nderua nga Presidenti me medaljen “Naim Frashëri i Artë” ELBASAN- Historia e jetës së Abdyl Kajanakut është hist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.412Z

KLD kontroll ndaj gjyqtarëve të Apelit liruan Abdyl Turgut

TIRANË- Gjykata e Apelit ka lënë në arrest shtëpie të kërkuarin ndërkombëtar Abdyl Selam Turgut, i arrestuar në aeroportin shqiptar të Rinasit në 18 shkurt të këtij viti. Shtetasi turk është i shumëkërkuar në disa vende të BE-së, ndërsa arrestimi i tij në Shqipëri u bë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.261Z

Protesta e banoreve te rruges Abdyl Frasheri ne Tirane

Tymi i ketyre oxhakeve Rreziku nga bombulat e gazit poshte apartamenteve  Zaptimi i hapesirave publike  Bllokimi i sistemit te kanalizimeve  Jane keto disa nga problemet e banoreve te rruges “Abdyl Frasheri” ne Tirane te cilet kane pare protesten si rrugen e vetme per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.948Z

Si u internua në Kote anëtari i Byrosë Politike, Abdyl Këllezi

Si u ekzekutua ish zëvendëskryeministri. Si iu dha lajmi familjarëve   Gëzim Llojdia Kota është një qytet, por dhe një fshat. Ndodhet buzë Shushicës dhe ka një vjetërsi moshe prej 50 vjet. Është krijuar si fillim fermë blegtorale e Llakatundit aty nga viti 61. Më vonë ndahet dhe b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.086Z

Si ia dha Esat Pasha sulltan Abdyl Hamitit të Dytë se ka rënë nga froni

Gazetari i Zërit të Amerikës, Ilir Ikonomi, solli këtë vjeshtë një libër monografik mbi figurën kontraverse të Esat Toptanit.Libri me 500 faqe dhe me foto dhe dokumente që publikohen për herë të parë sjell një tablo gati artistike të jetës së sundimtarit të fillim-shekullit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.802Z

Homazh për mikun tonë, Abdyl Kërluku

22-03-2013 / Nga Reshat Kripa I nderuar miku  ynë Abdyl Kërluku!! Ju them mik se me të vërtetë i tillë ishe. Ti ishe këshilltari ynë i urtë, ishe burri me një karakter të fortë, i pathyeshëm para tiranisë së diktat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama