Rezultate te kerkimit per termin: +Abdyli

Meta: total 218 / total_found 218 / time 0.000 / keyword[0] abdyli / docs[0] 218 / hits[0] 301 /
FOTOT/ Vëllezërit Frashëri kanë filluar hashashin
  • 2015-09-10

FOTOT/ Vëllezërit Frashëri kanë filluar hashashin

Nga Bledi Mane   Lajme te frikshme vine nga Frasheri, fshati legjendar i tharmit te Rilindjes se vertete shqiptare. Shtepia muze ku linden korifenjte e iluminizmit Abdyli, Naimi dhe Samiu tashme i ngjan nje nevojoreje publike. Pasi kane zhbere historine, ne dhomen ku lindi Abdyli kane fillua

No Pic available
  • 2015-04-11

1011 leje legalizimi për Durrësin, ja lista e personave që përfitojnë

1011 banorë të Durrësit, kryesisht të zonës së ish-Kënetës kanë përfituar lejen e legalizimit për shtëpitë e tyre. Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave/Ndërtimeve Informale, dega Durrës njofton qytetarët që gjejnë emrin në listën e meposhtme të paraqiten

No Pic available
  • 2015-03-28

Lezhë, nxënësit e shkollës së mesme lënë orët e mësimit

Në Lezhë, është kthyer në një fenomen të zakonshëm që gjatë orëve të mësimit klasat të jenë të përgjysmuara me nxënës. Këta të fundit pothuajse çdo ditë lënë orët e mësimit, ndërkohë që për mësuesit kjo ndodh, pasi arsimi i mesëm nuk është i detyrueshëm. Largimi

Të huajt investuan mbi 5 milionë euro në filmat kosovar
  • 2015-02-02

Të huajt investuan mbi 5 milionë euro në filmat kosovar

Qendra Kinematografike e Kosovës (QKK) përmes një komunikate ka njofuar se realizimet e filmave kosovar gjatë vitit 2013-2014 janë mundësuar nga fondet e huaja. Sipas statistikave të Qendrës Kinomatografike të Kosovës në filmat kosovar të metrazhit të gjatë në vitin 2014 janë invest

Italiani vret dy shqiptare nga Kosova se i kerkuan rrogat e papaguara FOTO VIDEO
  • 2014-09-16

Italiani vret dy shqiptare nga Kosova se i kerkuan rrogat e papaguara FOTO VIDEO

Nje italian ka vrare dy shqiptare nga Kosova te cilet ishin punesuar prane biznesit te tijbr br Ngjarja e rende ka ndodhur mengjesin e se henes ne lokalitetin Molino Girola Itali raporton korrespondenti i NOAalbr br Viktimat jane Nexhmedin Mustafa 38 vjec dhe Valdet Abdyli 26 vjec shqiptare te K

Italiani i vrau dy shqiptarët se u kishte borxh
  • 2014-09-16

Italiani i vrau dy shqiptarët se u kishte borxh

Familja Mustafa po pret miqtë e të afrimit e tyre që u vijnë në ngushëllime për Nexhmendinin, që u vra të martën në Fermo të Italisë, raporton Klan Kosova. Familja e 38 vjeçarit që la katër fëmijë, po thot&eu

Loret Sadiku dhe Ilir Berisha grumbullohen me Kosoven
  • 2014-09-05

Loret Sadiku dhe Ilir Berisha grumbullohen me Kosoven

Trajneri i Kosoves Albert Bunjaki ka bere publike listen e futbollisteve qe do te kete ne dispozicion per miqesoren me Omanin qe do te zhvillohet te dielen ne stadiumin e Prishtinesbr br Nuk mungojne surprizat ne kete liste ku bie ne sy prania e dy mbrojtesve Loret Sadiku dhe Ilir Berisha qe luajn