Rezultate te kerkimit per termin: +Abetare

Meta: total 415 / total_found 415 / time 0.000 / keyword[0] abetare / docs[0] 415 / hits[0] 652 /
Meta bën shqiponjën në Mexhitli të Manastirit: Sdo jeni kurrë vetëm! (Foto)
  • 2018-11-18

Meta bën shqiponjën në Mexhitli të Manastirit: Sdo jeni kurrë vetëm! (Foto)

Fundjava e ka gjetur Presidentin Ilir Meta në Manastir, aty ku pasi përkujtoi 110-vjetorin e Kongresit të Manastirit dhe shpërndau në mënyrë simbolike 110 abetare për fëmijët shqiptarë, Kreu i Shtetit u ndal edhe në fshatin Mexhitli. Ky është një nga fshatrat me shumicë shqiptare në

Kongresi i  Manastirit, Meta vizitë dhe abetare dhuratë për 110-vjetorin
  • 2018-11-17

Kongresi i Manastirit, Meta vizitë dhe abetare dhuratë për 110-vjetorin

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një vizitë në Manastir për të përkujtuar 110-vjetorin e Kongresit të Manastirit. Sipas njoftimit të Presidencës, Kreu i Shtetit u prit nga dhjetëra shqiptarë nga Maqedonia dhe ministri i Kulturës së Maqedonisë, Asaf Ademi. Presidenti vizitoi shtëpinë

Hapet Panairi i 20-të i Librit
  • 2017-11-15

Hapet Panairi i 20-të i Librit

Ymeri: Të ulet në 5%, tvsh-ja e librit Panairi i 20-të i librit ka hapur siparin sot në Pallatin e Kongreseve. Më shumë se 100 shtëpi botuese nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia kanë ngritur stendat me botimet e tyre ndër vite. Në këtë vit jubile, kryetari i shoqatës së Botuesve Petri

Velo rikthen vizatimet që ia dogji Sigurimi i Shtetit
  • 2017-06-12

Velo rikthen vizatimet që ia dogji Sigurimi i Shtetit

1966? Maks Velo vendos pikëpyetje bri vizatimit që mbart brënda imazhin e një fshati primitiv. Ky imazh i është ruajtur në mëndje për ta rikthyer kohë më vonë, pas djegjes që u bëri një pjese të mirë të punëve Sigurimi i Shtetit. Në 1964 një tjetër vizatim mbi tematikën e fsha

No Pic available
  • 2017-04-15

Hamit Ceka, një figurë që plotëson mozaikun shoqëror të qytetit të Memaliajt

Edmond Ismailati Si në çdo vend tjetër, edhe Memaliaj ka patur individë që shquheshin në fusha të ndryshme të jetës si ajo e punës, letërsisë, kulturës dhe e sporteve, por edhe në disa sporte dhe lojra të pa legalizuara nga FSHF-ja siç ishte ajo e lojës së tavllës. Midis shumë lo

No Pic available
  • 2017-01-27

Fotot me shqiponjën shqiptare, Greqia mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme

Çështja e rekrutëve me origjinë shqiptare në ushtrinë greke, që pozuan me simbolin e shqiponjës, tashmë ka kaluar edhe në nivel parlamentar në Athinë. BalkanWeb ka siguruar ekskluzivisht kërkesën për interpelancë që nënkryetari i partisë më të madhe opozitare Nea Demokracia, Ado

Fotot me shqiponjën shqiptare acarojnë fqinjin jugor, Greqia mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme
  • 2017-01-26

Fotot me shqiponjën shqiptare acarojnë fqinjin jugor, Greqia mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme

Çështja e rekrutëve me origjinë shqiptare në ushtrinë greke, që pozuan me simbolin e shqiponjës, tashmë ka kaluar edhe në nivel parlamentar në Athinë. Media ka siguruar ekskluzivisht kërkesën për interpelancë që nënkryetari i partisë më të madhe opozitare Nea Demokracia, Ad