Rezultate te kerkimit per termin: +Abetareje

Meta: total 42 / total_found 42 / time 0.000 / keyword[0] abetareje / docs[0] 42 / hits[0] 53 /
Kush po e përndjek Drejtorin e Top Channel, Ben Blushin?!
  • 2019-04-07

Kush po e përndjek Drejtorin e Top Channel, Ben Blushin?!

Kush po e përgjon prej shumë kohësh Ben Blushin? Kjo është pyetja që lind kur sheh se portalet janë përfshirë në një betejë, për të nxjerrë foto të darkave, shëtitjeve apo takimeve që drejtori i Përgjithshëm i Top Channel kryen në përditshmërinë e tij. Ai është shkëputur p

PERSONAZH/ Flet Vitore Stefa Leka: Samiti kishte dobësi, por mbetet i pari
  • 2016-11-25

PERSONAZH/ Flet Vitore Stefa Leka: Samiti kishte dobësi, por mbetet i pari

Nga Luan Livani Figura e zonjës së madhe dhe të nderuar, Vitore Stefa Leka, ka vite e vite që është e njohur jo vetëm në atdhe, por në gjithë trevat shqiptare apo në diasporë, në lidhje me veprimtarin e saj humane. Kanë shkruar shumë gazeta për të duke filluar nga viti 1990 pik

DIASPORA, SI STREHA E FUNDIT E KRYEMINISTRIT RAMA
  • 2016-11-24

DIASPORA, SI STREHA E FUNDIT E KRYEMINISTRIT RAMA

Petrit Kuçana * Nëse ju nuk ju pëlqen ambasadori, atëherë që në këtë moment unë e anuloj takimin. Kjo ka qenë përgjigja e prerë që u erdhi njerëzve të Ramës disa vite më parë në Britaninë e Madhe, ndërsa u orvatën ti mbushnin mendjen Lord Dubs, që në takim të mos e merrnin

No Pic available
  • 2016-11-23

Mikrofoni i fikur i Samitit, apo diaspora si streha e fundit e kryeministrit Rama

Nga Petrit Kuçana Nëse ju nuk ju pëlqen ambasadori, atëherë që në këtë moment unë e anuloj takimin. Kjo ka qenë përgjigja e prerë që u erdhi njerëzve të Ramës disa vite më parë në Britaninë e Madhe, ndërsa u orvatën ti mbushnin mendjen Lord Dubs, që në takim të mos e merrn

Në këtë kohë, ska më mëndje të mëdha
  • 2016-03-12

Në këtë kohë, ska më mëndje të mëdha

Intervistë me shkrimtaren nobeliste Toni Morrison Libri Kënga e Solomonit i autores Toni Morrison, u botua në vitin 1977 dhe u prit nga kritika shumë mirë. Lexuesit amerikanë kishin gjetur një zë të ri. Intriga e romanit që flet për një të ri që kërkon një traditë popullore f

Në këtë kohë, ska më mendje të mëdha
  • 2016-03-12

Në këtë kohë, ska më mendje të mëdha

Intervistë me shkrimtaren nobeliste Toni Morrison Libri Kënga e Solomonit i autores Toni Morrison, u botua në vitin 1977 dhe u prit nga kritika shumë mirë. Lexuesit amerikanë kishin gjetur një zë të ri. Intriga e romanit që flet për një të ri që kërkon një traditë popullore f

Shqiptarët e Malit të Zi kanë nevojë më shumë se për një Abetare të përbashkët
  • 2015-08-01

Shqiptarët e Malit të Zi kanë nevojë më shumë se për një Abetare të përbashkët

Asnjë student nga Mali i Zi nuk do të mbetet pa qasje në universitetet e Kosovës, si në studimet bazike, ashtu edhe në ato për master e doktoratë, ndërsa sa i përket çështjes së teksteve, u kërkua që bashkëpunimi të shkojë përtej një Abetareje. Kjo ishte në esencë ajo që u th