Rezultate te kerkimit per termin: +Abetaret

Meta: total 131 / total_found 131 / time 0.000 / keyword[0] abetaret / docs[0] 131 / hits[0] 172 /
Basha takohet me Veselin: Të forcohet uniteti në Kosovë
  • 2018-09-12

Basha takohet me Veselin: Të forcohet uniteti në Kosovë

Pak pas takimit me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeopozitari Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë të përbashkët për shtyp. Ai theksoi se fokusi i bisedimit mes zyrtarëve ishte tek forcimi i unitetit të faktorit në Kosovë, Rajon por edhe në Tiranë. Po ashtu lideri i

Safo Marko, vizatimet e gruas së Petro Markos
  • 2017-12-23

Safo Marko, vizatimet e gruas së Petro Markos

Safo Marko, nuk njihet vetëm si bashkëshortja e shkrimtarit Petro Marko, por edhe si ilustratorja, apo piktorja, disa punë të së cilës ruhen në fondin e Galerisë Kombëtare të Arteve. Safo ishte pjesë e artistëve të rëndësishëm grafistë të shekullit të XX-të në artin pamor shqipt

Rrugetimi i diaspores shqiptare
  • 2016-11-21

Rrugetimi i diaspores shqiptare

var fbShare url httpvizionplusalrrugetimi-i-diaspores-shqiptaresize smallbrbrShqiptaret qe mesonin studionin e punonin ne dhe te huaj jane ata qe i dhuruan botes se letrave shqipe modele te te shkruarit edhe me heret se alfabeti i gjuhes shqipe te jetesohej ne Kongresin e Manastirit Keto jane vete

Denimi i 2 punonjesve te saj MPJ Po cenohet miqesia Shqiperi-Greqi
  • 2016-11-20

Denimi i 2 punonjesve te saj MPJ Po cenohet miqesia Shqiperi-Greqi

Transmetuar me 19112016 - 1243 Tirane 19 nentor 2016 NOAal- Ministria e Puneve te Jashtme reagon lidhur me ndalimin dhe denimin e dy punonjesve te ketij institucioni teksa po transportonin libra drejt Greqise per femijet shqiptarebr br MPJ thote se qe prej

No Pic available
  • 2016-11-19

PDIU: Dënimi i shoferëve nga Greqia veprim absurd. Reciprocitet

PDIU e quan dënim “absurd, burracak, të padrejtë” atë të njoftuar për dy shoferët shqiptarë që kishin një ngarkesë me abetare për fëmijët e komunitetit shqiptar në Greqi. Mediat greke njoftuan dje se Altin Tafa dhe Agim Asllani u dënuan me nga 30 muaj burg nga Gjykata e

Denimi i shofereve te MPJ PDIU Burracake abetaret nuk srrezikojne territorin e Greqise
  • 2016-11-19

Denimi i shofereve te MPJ PDIU Burracake abetaret nuk srrezikojne territorin e Greqise

Transmetuar me 19112016 - 1024 Tirane 19 nentor 2016 NOAal- Partia per Drejtesi Integrim dhe Unitet reagon lidhur me denimin e dy shofereve te Ministrise se Puneve te Jashtme me 30 muaj burg ne Greqi per shkak se transportonin tekste shkollorebr br Kjo par

PDIU: Dënimi i dy shoferëve të MPJ në Greqi, absurd dhe akt burracak
  • 2016-11-19

PDIU: Dënimi i dy shoferëve të MPJ në Greqi, absurd dhe akt burracak

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, PDIU ka reaguar pas vendimit të Gjykatës në Greqi që dënoi me 30 muaj burg dy shoferët shqiptarë të Ministrisë së Jashtme, të cilët u arrestuan disa ditë më parë teksa transportonin libra shqip në shtetin fqinj. Sipas PDIU ky është një a