Rezultate te kerkimit per termin: +Abu +Qatada

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] abu / docs[0] 2983 / hits[0] 4723 / keyword[1] qatada / docs[1] 19 / hits[1] 49 /
No Pic available
  • 2014-11-18

Al-Qaida: Epoka e re e xhihadit

E rëndësishme është që xhihadi global ka hyrë këtë vit në një erë të re dhe se asgjë nuk tregon se këto ndarje shprehin dobësimin e ideologjisë. Partizanët e xhihadit përfitojnë nga fakti që revolucio

Britania ekstradon klerikun radikal
  • 2013-07-07

Britania ekstradon klerikun radikal

Britania ka ekstraduar në orët e parë të mengjesit klerikun radikal, Abu Qatada, drejt Jordanisë, ku do te përballet me akuzat për terrorizem.   Me këtë largim merr fund “telenovela” 8-vjeçare e një kleriku radikal, t

Qatada Britania mund te braktise Strasburgun
  • 2013-04-24

Qatada Britania mund te braktise Strasburgun

Britania e Madhe po shqyrton seriozisht tërheqjen e përkohëshme nga Konventa Europiane për të Drejtat e Njeriut dhe kjo vetëm e vetëm që të mund të deportojë për në Jordani klerikun radikal, Abu Qatada. Qatada është

No Pic available
  • 2013-04-24

Qatada, Britania mund të braktisë Strasburgun

Britania e Madhe po shqyrton seriozisht tërheqjen e përkohëshme nga Konventa Europiane për të Drejtat e Njeriut dhe kjo vetëm e vetëm që të mund të deportojë për në Jordani klerikun radikal, Abu Qatada. Qatada është shndërruar në një precedent në Britaninë e Madhe. Kërkesës së

Britani arrestohet kleriku radikal
  • 2013-03-09

Britani arrestohet kleriku radikal

Kleriku radikal Abu Qatada është arrestuar nën dyshimin se ka shkelur kushtet e lirimit të tij, disa ditë para se një vendim i ri i qeverisë britanike të urdhërojë dëbimin e tij. Ai u arrestua nga oficerët e agjencisë kufit

Britani kleriku radikal i shpeton debimit
  • 2012-11-13

Britani kleriku radikal i shpeton debimit

Kleriku mysliman Abu Qatada do të lirohet me kusht të martën, pasi ka fituar apelin në Komisionin e Posaçëm të Emigracionit. Apeli i tij kundër dëbimit u mbajt pasi avokatët deklaruan se nuk do të kishte një gjyq të ndersh&

Imami radikal rrezik per Lojrat Olimpike
  • 2012-05-29

Imami radikal rrezik per Lojrat Olimpike

Imami radikal Abu Qatada, i konsideruar deri diku si krahu i djathtë i Osama bin Laden në Evropë, do të mbetet në burg deri në muajin tetor. Pikërisht në këtë muaj do të diskutohet apeli i tij kundër depërtimit në Jordan