Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6495 / time 0.003 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6495 / hits[0] 7970 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Nesër votohet, denonconi abuzimet në faqen e kryeministrisë

Një portal elektronik ku ju mund të denonconi cdo rast të përfshirjes së administratës së Kryeministrisë dhe institucioneve të varësisë, gjatë fushatës elektorale, ditën e zgjedhjeve si dhe gjatë procesit te numërimit vihet në dispozicion të qytetarëve. Ky portal është vënë n

Martohu pas fushate. Sherri me ministrat e PD
  • 2017-06-13

Martohu pas fushate. Sherri me ministrat e PD

Ndërsa vazhdojnë përplasjet mes administratës dhe ministrave teknike, ata që po e vuajnë nuk janë nëpunësit që vërtet janë angazhuar në fushatë, por të tjerët, ata që kanë prenotuar vërtet pushime, apo kanë impenjime familjare. Urdhrat administrativë të ministrave teknikë, ndo

No Pic available
  • 2017-06-12

Monitorim kundër abuzimeve me ndihmën ekonomike gjatë fushatës

Për të shmangur abuzimet me shtimin e përfituesve gjatë fushatës elektorale, Shërbimi Social Shtetëror po mban nën kontroll të plotë skemën e ndihmës ekonomike dhe aftësisë së kufizuar. Drejtorja Etleva Bisha thotë se do të verifikohen të gjitha vendimet e Këshillave Bashkiak. Sh

Ekuador, klinikat që kurojnë lesbiket dhe homoseksualët
  • 2017-06-07

Ekuador, klinikat që kurojnë lesbiket dhe homoseksualët

Paola Paredes është një fotografe nga Kuito, e cila ka intervistuar fshehurazi personat me çrregullime: Rojet e strukturës ushtronin dhunë seksuale ndaj grave, si pjesë e programit të riaftësimit Paola Paredes është një fotografe nga Ekuadori, nga Kuito. Por fotot, të cilave i ka dediku

No Pic available
  • 2017-06-05

Apeli i Vlahutin: Refuzoni çdo presion mbi blerjen e votës

Kur kanë ngelur 20 ditë nga dita e votimit, ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka një apel për qytetarët: “Refuzoni cdo presion mbi blerjen e votës me para apo favor tjetër. Qytetarët të jenë vigjilentë për çdo element që tenton të abuzojë me procesin”   “

Mjeku qëndron në Tiranë, por paguhet për punë në Burrel
  • 2017-06-03

Mjeku qëndron në Tiranë, por paguhet për punë në Burrel

Drejtori i Qendrës Shëndetësore në Baz të Burrelit, Shpend Shahini firmos borderotë nga kryeqyteti. Në qendrën që drejton me letra, farmacia private vjedh energjinë elektrike. Emisioni Fiks Fare ka denoncuar në puntatën e kësaj të premteje abuzimet që bëhe në këtë qendër shëndet

No Pic available
  • 2017-06-01

Hetim fondeve të shpenzuara për fushatë dhe abuzimet

Zv/ kryeministrja Ledina Mandija i kërkon kryeprokurorit Adriatik Llalla bashkëpunim për të hetuar rastet e përdorimit të burimeve të siguruara nga veprimtaritë e paligjshme. Zyra e shtypit informon se në takimin që është zhvilluar Znj. Mandija i kërkoi Prokurorit të Përgjithshëm në