Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimi

Total: 4503
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.675Z

Abuzimi me lirinë nuk luftohet me kufizim të lirisë

“Abuzimi me lirinë luftohet vetëm me liri dhe jo duke pakësuar lirinë. Abuzimi me lirinë nuk luftohet me një dorë të fortë, me një Kryeministër të gjithëpushtetshëm. Sepse edhe në qoftë i mirë gjithë pushteti (pushteti absolut) do ta korruptojë. Ndaj abuzimi me lirinë lufto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.550Z

Abuzimi, interes publik

“Reporteret pa Kufij” reagojne pas vendimit te gjyqtarit Agim Bendo, duke deklaruar se ne kete rast mbizoteron interesi i publikut per zbulimin e abuzimeve te zyrtareve te larte me pushtet. Reportët dënojnë vendimin e Gjykatës, ku Top Channel duhet t’i paguajë ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.717Z

Përse abuzimi verbal është po aq i keq sa ai fizik

Dhuna – Abuzimi verbal dhe i vazhdueshëm në fëmijëri mund të lërë gjurmë të përhershme te fëmijët duke i shkaktuar atyre efekte që janë po aq të këqija sa dhuna fizike, thotë një studim i ri Fyerjet, ofendimet, të bërtiturat, fajësimi, kërcënimi, vënia në lojë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.729Z

Abuzimi i vajzës tetraplegjike, pyeten familjarët

Fier - Edhe pse Policia e Mallakastrës nuk ka arritur ende të sigurojë prova konkrete ndaj ndonjë personi lidhur me autorësinë e kryerjes së marrëdhënieve seksuale me vajzën tetraplegjike nga fshati Lapulec i Mallakastrës, rrethi i të dyshuarve është ngushtuar. Hetuesit kanë marrë de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.314Z

Mbroni fëmijët nga abuzimi, mos i lejoni të puthin gjyshërit

Ka shkaktuar shumë debat dhe jo pak zemërim deklarata e një zyrtareje të Forumit për Edukimin Seksual në Britaninë e Madhe. Lucy Emmerson, bashkëkoordinatore e këtij forumi, ka deklaruar se prindërit nuk duhet ti detyrojnë fëmijët e tyre që të puthin gjyshërit, pasi kjo u bën dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.445Z

Abuzimi me karburantin reagon ZMK-ja

Abuzimi me sasinë e karburantit, kundrejt klientëve ka sjellë reagimin e Altin Goxhaj, Drejtori i Zyrës së Mbrojtjes së Konsumatorit. Teksa denoncoi vjedhjet e konsumatorit që bëhen cdo ditë nga kompanitë e karburante, Goxhaj, tha se përgjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.660Z

Abuzimi me alkoolin shqetesues tek vajzat

Itali 21 Shkurt NOA 8211 Lajmi eshte teper shqetesues per vajzat rreth moshes 16-vjec te cilat me pijen duhet thene se nuk i kane marredheniet shume te mira pasi gjithmone e preferojne ate per tu dehur. Gjithcka eshte zbuluar nga Ministria e Shendetesise dhe ajo e rajonit ne Itali te cilat kane kry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama