Rezultate te kerkimit per termin: +Adel

Meta: total 389 / total_found 389 / time 0.000 / keyword[0] adel / docs[0] 389 / hits[0] 820 /
No Pic available
  • 2017-06-08

Katari nuk tërhiqet, Bahreini merr të tjera masa, në lojë futet Irani e Rusia

Katari zotohet se nuk do të dorëzojë politikën e jashtme, ndërkohë që një varg shtetet të rajonit i kanë mbyllur dyert duke e akuzuar atë për mbështetje ndaj terrorizmit. Ministri i Jashtëm i Katarit, Sheik Mohammed bin Abdulrahman al-Thani tha se dëshiron diplomaci për zgjidhjen e k

No Pic available
  • 2017-06-07

Tre kushtet e forta të Arabisë Saudite kundër Katarit për të hequr bllokadën

Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë rritur presionin mbi Katarin, duke këmbëngulur se marrëdhëniet diplomatike dhe ekonomike nuk do të rivendosen derisa shteti i vogël i Gjirit të shkëpusë të gjitha ligjet me Vëllazërinë Myslimane, Hamasin palestinez dhe Iranin. Vëllaz

No Pic available
  • 2017-05-24

Sulmi vdekjeprurës në Mançester, arrestohen edhe tre persona

Edhe tre persona të tjerë janë arrestuar nga policia britanike në lidhje me sulmin vetëvrarës në Mançester, ku humbën jetën 22 persona. Kontrolle të shumta të policisë janë zhvilluar në të gjithë vendin, ndërkohë që qeveria britanike ngriti nivelin e kërcënimit terrorist për h

Superdasma e miliarderit indian, 4 ditë festë në kroçerë
  • 2017-04-11

Superdasma e miliarderit indian, 4 ditë festë në kroçerë

U cilësua si dasma e vitit pasi ishte luksoze në maksimum. Bëhet fjalë për dasmën e Adel Sajan, djali i një manjati indian, me mbretëreshën e bukurisë, Sana Khan. Çifti prenotoi një anije të tërë kroçerë, Costa Fascinosa, për një udhëtim katër ditor nga Barcelona në Spanjë dre

Dekriminalizimi, KQZ verifikon sërish formularët për 23 zyrtarë
  • 2017-03-23

Dekriminalizimi, KQZ verifikon sërish formularët për 23 zyrtarë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e sotme për të bërë riverifikimin e formularëve të vetëdeklarimit për 21 zyrtarë, 13 deputetë dhe 8 kryetarë bashkish. Ndër emrat e listuar nga KQZ janë deputetët Arben Ristani, Sali Berisha, Eduard Halimi, Florian Mima, Myqerem Ta

Dekriminalizimi, KQZ : 21 deputetë e kryebashkiakë rrezikojnë mandatin
  • 2017-03-23

Dekriminalizimi, KQZ : 21 deputetë e kryebashkiakë rrezikojnë mandatin

Janë 21 zyrtarë të zgjedhur vendorë dhe qendrorë që rrezikojnë tu hiqet mandati nga ligji i dekriminalizimit. Shifra është konfirmuar edhe në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku përfaqësuesit e opozitës nuk merrnin pjesë. Kryetari i këtij Komisioni, Denar Biba thotë se

No Pic available
  • 2017-03-07

KLSH marrëveshje me Zyrën Supreme të Auditimit të Kuvajtit

Kontrolli i Lartë i Shtetit shqiptar dhe Zyra Supreme e Auditimit të Republikës se Kuvajtit nisin bashkëpunimin për kontributin në rritjen e kapaciteteve profesionale të audituesve të KLSH. Marrëveshja u firmos nga kreu i KLSH-së, Bujar Leskaj dhe homologu kuvajtian Adel Abdulaziz Al-Saraa