Rezultate te kerkimit per termin: +Adela +Zeza

Total: 156
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.608Z

SHBA, Obama: Irani kërkon negociata

Presidenti amerikan Barak Obama eshte shprehur se Irani kërkon të ndërmarrë negociata me komunitetin ndërkombëtar mbi çështjen bërthamore, ndoshta që në shtator. Obama ka deklaruar se nuk ka pasur asnjë kontakt të drejtpërdrejt me presidentin Ahmadinexhad mbi fillimin e negociatave, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.941Z

Izraeli zbut bllokadën në Rripin e Gazas, për palestinezët

Izraeli vendos te zbuse bllokaden per palestinezet ne Rripin e Gazas, pas presionit ndërkombëtar dhe pas sulmit ndaj flotës pacifiste më ndihma për Gazan. Qeveria izraelite njoftoi se ka autorizuar lejimin e të gjitha të mirave dhe materialeve për përdorime civile e humanitare në Rripin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.600Z

SHBA, Kongresi miraton sanksionet e reja ndaj Iranit

Kongresi amerikan miratoi sanksionet e reja unilaterale ndaj Iranit për programin e tij bërthamor. Vendimi i miratuar me shumicë dërrmuese, sipas ekspertëve mund të sjellë efekte jo vetëm kundër Iranit por edhe ndaj subjekteve të cilat kanë raporte biznesi me Republikën Islamike në sekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.974Z

Ditë e keqe për Wall Street, bursa në rënie

Ditë e keqe për “Wall Street”, bursat amerikane janë fundosur në mbyllje të ditës së martë duke shënuar rekordin e periudhës pas krizës financiare. Kështu “Doë Jones” humbi 2.62 përqind, “Nasdak” u mbyll me bilancin negativ prej 3.83 përqind. Rëni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.589Z

Pakistan, shpërthim në luginën e Suatit

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në Luginën Suatit, në Pakistan. Sipas burimeve te autoriteteve lokale tre persona kane hmubur jeten ndersa 15 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Burimet saktësojnë se shpërthimi ndodhi në një treg të populluar dhe ka q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.874Z

Britani, masa kundër emigracionit të paligjshëm

Qeveria e re britanike, nis programin e saj me masat e ndërmarra kundër emigracionit të paligjshëm pikërisht me minorenët afganë. Sipas gazetës “The Guardian”, qeveria e Devid Kamerun, dhe Ministria e Brendshme britanike planifikon ndërtimin e një qëndre pritjeje në Afganista

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.580Z

Australia, për herë të parë një femër kryeministre

Australia, për herë të parë në historinë e saj, do të qeveriset nga një femër kjo pasi ish kryeministri Kevin Rud eshte terhequr. Xhulia Gilard, 48 vjeç me profesion juriste eshte liderja e re deputeteve te Partise Laburiste. Gilard pritet të behet mjaft shpejt si kryeministrja e vendi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama