Rezultate te kerkimit per termin: +Adelina

Meta: total 1000 / total_found 1716 / time 0.001 / keyword[0] adelina / docs[0] 1716 / hits[0] 3273 /
Sakrifica e gjyshes së varfër që kujdeset për fëmijët e vajzës në burg
  • 2019-03-16

Sakrifica e gjyshes së varfër që kujdeset për fëmijët e vajzës në burg

Programi Dua të të bëj të lumtur natën e sotme trajtoi një histori dramatike ku mbizotëronte varfëria ekstreme. E tillë ishte historia e nënë Alitrisë, e cila gjatë gjithë jetës së saj kishte kaluar një kalvar vuajtjesh. Problemet ekonomike e kishin shoqëruar gjatë gjithë jetës

Kush është suedezi që i dhuroi 5 milionë euro familjes nga Lezha?
  • 2019-01-26

Kush është suedezi që i dhuroi 5 milionë euro familjes nga Lezha?

Në Gjadër jeton një familje e thjeshtë. Shumë larg prej Gjadrit, në Zvicër jeton një miliarder suedez. Ai quhet Sten Ake Lindholm. Miliarderi suedez dhe familja Voci nga Gjadri kanë një lidhje e cila për muaj të tërë është bërë objekt i një hetimi të hollësishëm të Prokuroris

Mendja e sëmurë që merr jetë, psikologët: Familjarë, mos neglizhoni rastet
  • 2018-08-11

Mendja e sëmurë që merr jetë, psikologët: Familjarë, mos neglizhoni rastet

Autori që shkaktoi tragjedinë një ditë më parë në Vlorë, përkufizohet si rast me çregullime të shëndetit mendor, por i pa diagnostikuar dhe i pa trajtuar thonë psikologët që sipas tyre të tille ka shumë në shoqërinë shqiptare. Rasti i djalit ka të bëjë me çregullime antisocia

Infermierja nga Librazhdi, karrierë në Gjermani
  • 2018-07-26

Infermierja nga Librazhdi, karrierë në Gjermani

Janë me qindra infermierë shqiptarë që punojnë në Gjermani. Disa prej tyre kanë ngjallur interesin e mediave gjermane. I tillë është rasti i Adelina Shahollit, vajzës nga Librazhdi që aktualisht punon në Spitalin Universitar Charite në Berlin. 31-vjeçarja ishte personazhi kryesor i re

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në

Çndodhi te Media, Salianji i shkul mikrofonin, 3 socialistë mburojë Veliajt (Foto)
  • 2018-06-19

Çndodhi te Media, Salianji i shkul mikrofonin, 3 socialistë mburojë Veliajt (Foto)

Një situatë e nderë u krijua mëngjesin e sotëm në Komisionin parlamentar të Medias, ku paraqitja pa ftesë e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj i ka hapur rrugë përplasjeve mazhorancë-opozitë dhe fyerjeve të ndërsjella. Në seancë pati edhe përplasje fizike mes deputetëve të P

Metodat e mësimit të gjuhës shqipe me standarde të reja
  • 2018-05-23

Metodat e mësimit të gjuhës shqipe me standarde të reja

Metodat e kërkimit mbi përvetësimin e shqipes janë pjesë e punës hulumtuese të studiuesve të gjuhës dhe të letërsisë. Hartimi i librave që ndihmojnë të huajt për mësimin e shqipes ka qenë një proces i vazhdueshëm, veçanërisht në katedrën e gjuhës shqipe. Së fundmi, një tj