Rezultate te kerkimit per termin: +Adem +Jashari

Total: 2213
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.432Z

Thaçi: Adem Jashari bashkoi gjithë shqiptarët

Nga Express më 05 mars 2011 në ora 13:31 Pushka e komandantit legjendar Adem Jashari bashkoi gjithë Kosovën, bashkoi gjithë shqiptarët kudo që jetonin, Shqipëri, Maqedoni, Preshevë, Medvegjë e Bujanovc, Ulqin dhe kudo në diasporë, në Evropën Perëndimore dhe SHBA. Atë ditë u bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.090Z

Kosova nderon komandantin legjendar Adem Jashari

PRISHTINË- Nis nga sot ne Kosove nje ceremoni solemne tre ditore në perkujtim te komandantit legjendar te Kosoves Adem Jasharit. Tema e aktiviteteve cilësuar si “Epopeja e UÇK-së” do te shoqërohet me manifestime, vizita në pasardhesit e Jasharve, homa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.785Z

Perkujtohet Adem Jashari

Drejtues të shtetit, kryetarë partish, deputetë, ushtarakë, e qytetarë të të gjitha moshave, u bënë bashkë të mërkurën, kur u përkulën para varrezave të familjes Jashari në Prekaz. Me rastin e 15-vjetorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.310Z

Easy Jet nderon ANP Adem Jashari

Easy Jet nderon ANP 'Adem Jashari' duke e përzgjedhur atë si stacioni më i mirë për performancë në kohë të procesimit të fluturimeve dhe udhëtarëve të saj duke lënë pas 600 stacione tjera aeroportuale në 30 shtete në botë. Në certifikatën e prezentuar nga përfaqësuesit e EasyJ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.391Z

Adem Jashari ikona e aeroportit te Prishtines

Nderimi Ceremoni per vendosjen e emrit te heroit te UCK-se Aeroporti Nderkombetar i Prishtines nga dje ka marre emrin e komandantit legjendar te UCK-se Adem Jashari. Vendimi per kete emertim ishte marre kohe me pare nga Qeveria ne doreheqje e Kosoves kur u vendos qe edhe autostrada VermicendashMerd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.988Z

Berisha homazhe në varrin e Adem Jashari

"Adem Jashari dhe familja e tij ra për të fituar pavdekësinë dhe ajo që është sot ngushëllim është pavarësia e Kosovës", u shpreh kryeministri Berisha, i cili sot paradite, në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Kosovë, zhvilloi homazhe në varrezat e familjes Jas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.414Z

Skënderbeu dhe Adem Jashari

JAKUP KRASNIQI E kaluara jonë, së paku nga mesjeta e deri në ditët e sotme, panteonit shqiptar të vlerave i ka dhënë personalitete të mëdha, të cilat me integritetin e përkushtimin e tyre kanë dhënë shembuj të shumtë që duhet ti përkujtomë shpeshherë, me qëllimin më përmbajtje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama