Rezultate te kerkimit per termin: +Adem +Jashari

Meta: total 1000 / total_found 2213 / time 0.002 / keyword[0] adem / docs[0] 6517 / hits[0] 10944 / keyword[1] jashari / docs[1] 3601 / hits[1] 7048 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Tri prostituta në një kafene (FOTO)

Jetën e zakonshme dhe të qetë të një fshati të harruar e ndryshon ardhja e tri prostitutave në kafenenë ilegale të dy vëllezërve Makro. Burrat, edhe përkundër përpjekjeve të grave të tyre për ti ndaluar, tërë kohën e kalojnë në kafene duke harxhuar paratë e fundit në alkool d

Kosova parakalon Shqipërinë, fut sistemin VAR në 2 stadiume
  • 2019-01-09

Kosova parakalon Shqipërinë, fut sistemin VAR në 2 stadiume

Ajo u cilësua Hirushja e Ligës së Kombeve, pasi u kualifikua si e para e grupit dhe brezi i artë i talenteve që përbënin ekipin u kthye në gjahun perfekt për klube të rëndësishme në Europë. Por Kosova nuk është ndalur vetëm me performancën elektrizuese në Ligën e Kombeve, pasi ta

Politika shqiptare përshëndet themelimin e Ushtrisë së Kosovës
  • 2018-12-14

Politika shqiptare përshëndet themelimin e Ushtrisë së Kosovës

Politikanët shqiptarë kanë përshëndetur krijimin e Ushtrisë së Kosovës. Në një postim në Facebook, presidenti Ilir Meta e quan vendim historik krijimin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës. Postimi i Metës Vendimi historik i krijimit të Forcave të Armatosura të Rep

Basha: Përulemi me nder para heronjve, gëzuar Pavarësinë dhe Çlirimin
  • 2018-11-28

Basha: Përulemi me nder para heronjve, gëzuar Pavarësinë dhe Çlirimin

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-presidenti Bujar Nishani së bashku me deputetët e PD-së, kanë zhvilluar ditën e sotme Homazhe tek varrezat e dëshmorëve. Basha tha për mediat se dita e sotme është një ditë e veçantë ku çdo shqiptar përulet me nder

Xhevat Limani sjell Skënderbeun në Tiranë
  • 2018-11-26

Xhevat Limani sjell Skënderbeun në Tiranë

Një histori e Skënderbeut dhe Donikës si kurrë më parë, do të ngjitet në skenën Molier të Teatrit Eksperimental sot në orën  19.00. Poema dramatike “Gjergj Kastrioti Skënderbeu ” vjen në Tiranë pas turneve të suksesshme që ka pasur në teatro të tjerë në botë.  Në

SHQIPTARË, RRINI TË QETË! KOSOVA KA ENDE BURRA
  • 2018-09-10

SHQIPTARË, RRINI TË QETË! KOSOVA KA ENDE BURRA

Nga Spartak NGJELA Vuçiç nuk u lejua të shkojë në Drenicë. Ai donte të fyente luftën çlirimtare të Kosovës. Por burrat kosovarë i treguan vendin. Ata i thanë: “Zoti Vuçiç, Adem Jashari është ende gjallë, kurse këta shqiptarë, që të perjargen ty, janë pilivesa…̶

Surroi: UÇK, njësi guerile. Mitet po dëmtojnë Kosovën
  • 2018-09-07

Surroi: UÇK, njësi guerile. Mitet po dëmtojnë Kosovën

Intervistoi Beti Njuma & Alda Bardhyli Ka rëndësi gjithmonë fillimi në jetë. Le ta nisim bisedën nga fëmijëria juaj. Jeni rritur në një ambient ku flitej shqip dhe serbisht, më pas jeni shkolluar në anglisht, shpërngulja e familjes në Meksikë ju  njohu me spanjishten Si ka ndik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama