Rezultate te kerkimit per termin: +Adem +Jasharit

Total: 632
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.950Z

Tiranë: Shtatore kushtuar Adem Jasharit

Një nga elementet më të rëndësishme të kremtimeve të 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë do të jetë shtatorja e re e Adem Jasharit në Tiranë. Ajo do të vendoset në Rrugën e Durrësit, aty ku ndodhet busti i tij i amortizuar. Shtatorja e re e Adem Jasharit do të punohet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.489Z

23 vjetori i qëndresës së formacionit të Adem Jasharit

Mëngjesi i 30 dhjetorit të vitit 1991, ishte dita kur forca të mëdha policore serbe ia kishin mësy Jasharëve për të burgosur Adem Jasharin dhe formacionin e tij të armatosur, megjithatë qëndresa në familjen e Shaban Jasharit, nga formacioni i armatosur i Adem Jasharit, në historinë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.938Z

Shtatorja e Adem Jasharit, debate në Shkup

SHKUP- Shtatorja e ngritur e Adem Jasharit në fshatin Radushë të Sarajit të Shkupit ka nxitur debate në mediat maqedonase. Mediat maqedonase kanë raportuar se shtatorja e Adem Jasharit paraqet një provokim, pasi ajo është vendosur në një tank të Armatës së Maqedonisë, të mbetur nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.138Z

Haradinaj: T’i përkulemi heroizmit të Adem Jasharit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj këtë thënë se këtë vit do ta filloj me homazhe tek varri i heroit Adem Jasharit. Haradinaj përmes një postimi në "Facebook", ka potencuar se askush nuk mundet që ta zhvlerësoj e ta zhbëjë atë që është arritur me sakrifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.698Z

Kosova, mesazh Adem Jasharit: Bac, u kry!

• Nuk kishte si të harrohej ditën e festës së ...madhe Baca i Kosovës, që dha jetën për të arritur lirinë dhe pavarësinë e vendit, që më në fund, pas qindra vitesh përpjekje të mundimshme, pritet të vuloset sot nga Kuvendi i Kosovës, deklarata e Kryeministrit Hashim Tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.336Z

Aeroporti perurohet me emrin e Adem Jasharit

Nga Express me 28 nentor 2010 ne ora 1321 Ne Diten e Flamurit Kombetar dhe ne datelindjen e Adem Jasharit duke mos harruar asnjehere sakrificen e tij dhe te deshmoreve te tjere te kombit te dielen eshte bere emertimi i Aeroportit Nderkombetar te Prishtines me emrin e komandantit legjendar te Usht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.189Z

Tiranë, përurohet shtatorja e Adem Jasharit

Komandanti legjendar i UÇK-së, Adem Jashari është përjetësuar në bronz, në kryeqytetin shqiptar.  Bashkia e Tiranës, ka organizuar një ceremoni ushtarake për zbulimin e shtatores,   6 metra të lartë. Krahas truprojës së nderit të ushtrisë shqiptare, merrnin pjesë edhe 23 ushtara

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama