Rezultate te kerkimit per termin: +Adem +Rizvanolli

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] adem / docs[0] 6412 / hits[0] 10796 / keyword[1] rizvanolli / docs[1] 405 / hits[1] 611 /
Ja si survejoi Sigurimi i Shtetit delegacionin kosovar të 1969-ës, në festimet e Pavarësisë
  • 2015-12-01

Ja si survejoi Sigurimi i Shtetit delegacionin kosovar të 1969-ës, në festimet e Pavarësisë

Gazeta Shqiptare ka botuar të plotë një relacion sekret të zv/ministrit të Brendshëm, Rexhep Kolli, drejtuar Sekretarit të Komitetit Qendror të PPSH-së, Ramiz Alia, lidhur me biografitë personale të pjesëtarëve të delegacionit të shqiptarëve të Kosovës, që vizituan Tiranën pë

Rizvanolli, familja që e filloi historinë e transportit rrugor
  • 2015-01-05

Rizvanolli, familja që e filloi historinë e transportit rrugor

Një autobus i firmës "Krupp" po çante pluhurin në një rrugë të pashtruar. Brenda tij 44 udhëtarë, të gjithë për herë të parë të hipur në një autobus. Reagimet e tyre ishin shumë të çuditshme. Shumë prej tyre ishin të habitur me atë që po e përjetonin. Kështu disi mund të

No Pic available
  • 2014-06-16

Zgjedhjet në Kosovë, Thaçi kandidati më i votuar. Ja votat për secilin deputet

Sipas listës, Qendra për Numërimin e Rezultateve ka bërë gati të nxjerrë rezultatet e kandidatëve të partive politike për deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kandidati më i votuar sipas kësaj liste del të jetë lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi,

Shikoni sa vota fitoi secili kandidat për deputet
  • 2014-06-16

Shikoni sa vota fitoi secili kandidat për deputet

Sipas listës së siguruar nga lajmi.net, Qendra për Numërimin e Rezultateve ka bërë gati të nxjerrë rezultatet e kandidatëve të partive politike për deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kandidati më i

Kjo është lista e kandidatëve të LDK-së për Kuvend të Kosovës
  • 2014-05-16

Kjo është lista e kandidatëve të LDK-së për Kuvend të Kosovës

Lista kandidatëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës për Kuvendin e Republikës së Kosovës, e miratuar, sot, nga Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së: 1. Isa Mustafa AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; 2. Sabri Hamiti 3. Vjosa Os

No Pic available
  • 2012-02-21

Zgjedhjet ne universitete, rektoret dhe dekanet fitues Luljeta Ndoka

Zgjedhjet ne universitetet publike te vendit kane perfunduar dje, duke u finalizuar me votimin ne Fakultetin e Mjekesise ne Universitetin e Tiranes, ne oren 20:00. pasi ka kontaktuar te gjitha universitetet, gazeta "Koha Jone", ka arritur te siguroje emrat fitues te rektoreve dhe dekaneve, te cilet

Shënohet me mori aktivitetesh, 131 vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit
  • 2009-06-17

Shënohet me mori aktivitetesh, 131 vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Prizren, 11 qershor NOA - Rrjeti i Organizatave Shqiptare (RrOSh), i përbërë nga 20 organizata të ndryshme shoqërore nga të gjitha trevat e shqiptarëve, organizoi dje shënimin e përvjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Duke filluar nga mëngjesi, e deri në momentet e dërgimit t