Rezultate te kerkimit per termin: +Ademi

Meta: total 1000 / total_found 2730 / time 0.001 / keyword[0] ademi / docs[0] 2730 / hits[0] 4834 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Zgjedhjet, Ministri Demiraj takim kokë më kokë me Voltana Ademin

Ministri i Brendshem Dritan Demiraj ka zhvilluar për më shumë se 30 minuta një takim kokë më kokë me kryetaren e bashkisë Shkodër Voltana Ademi. Në fokus të këtij takimi të mbyllur mësohet se kanë qenë zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të së dielës, ku është diskutuar

No Pic available
  • 2017-06-16

Përkujtohet martiri antikomunist, familjarët 27 vite pa një varr ku ta qajnë

27 vjet nga vrasja në kufi, familjarë e drejtues të pushtetit vendor vendosën kurora me lule pranë lapidarit që përkujton të riun 17 vjeçar, Pëllumb Pëllumbi. Kreu i Shoqatës së ish-të përndjekurve politikë akuzoi deputetët e Shkodrës në vite se nuk kanë bërë asgjë për gjetje

No Pic available
  • 2017-06-14

Projektet për Shkodrën, Bushati: Bashkëpunim për zhvillim, jo statuse në facebook

Gjatë një takimi me banorët në Dreçan, ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati theksoi se bashkëpunimi është mënyra e vetme e zhvillimit të qytetit dhe qarkut, dhe jo mentaliteti që sipas tij, ka sot Bashkia e Shkodrës, pengesa dhe justifikime në Facebook. Bushati vlerësoi se Shkodra ka gj

No Pic available
  • 2017-06-14

Sondazhi, Zheji: Vota e Shkodrës për PS-në votë pro-kanabis

Duke analizuar sondazhin e IPR Marketing dhe Ora News në Shkodër, analisti Artur Zhej, thotë në “Tonight Ilva Tare” se opozita ka pësuar rritje atje dhe se largimi i zonjës Topalli duket se nuk ka ndikuar negativisht. Zheji: Kemi një trend rritje të opozitës që gjë rrëfen që

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: Rritet PS, PD ka rënie. LSI 13%, LIBRA 3%, PDIU 2.5%
  • 2017-06-14

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: Rritet PS, PD ka rënie. LSI 13%, LIBRA 3%, PDIU 2.5%

Publikohen rezultatet e sondazhit te tretë të IPR Marketing e Ora News për zgjedhjet e 25 qershorit. Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit, Ora News dhe IPR Marketing sjellin sondazhin e tretë, (14 qershor). Shifrat jane surprizuese: PS ka një rritje prej 3% në kraha

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: PD 5 % rënie në një javë, PS rritet me 3 %
  • 2017-06-14

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: PD 5 % rënie në një javë, PS rritet me 3 %

Publikohen rezultatet e sondazhit te tretë të IPR Marketing e Ora News për zgjedhjet e 25 qershorit. Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit, Ora News dhe IPR Marketing sjellin sondazhin e tretë, (14 qershor). Shifrat jane surprizuese: PS ka një rritje prej 3% në kraha

No Pic available
  • 2017-06-12

Ura e lëvizshme e Bunës kthehet në identitet, një atraksion turistik

Ura e lëvizshme Bunës, Monument Kulture i kategorisë së parë, ka marrë formë. Tashmë punimet janë përmbyllur dhe ura e cila ishte kthyer në një rrezik serioz për kalimtarët, ka marrë pamje të re dhe duket se do të jetë një atraksion për turistët.  Pamjet madhështore të sa