Rezultate te kerkimit per termin: +Adi +Darsi

Meta: total 394 / total_found 394 / time 0.016 / keyword[0] adi / docs[0] 2710 / hits[0] 3635 / keyword[1] darsi / docs[1] 413 / hits[1] 425 /
No Pic available
  • 2016-10-21

FOTOT e rralla/ Plazhet e virgjëra dhe fantastike të Shqipërisë në komunizëm (dhe qytetet)

Këto janë disa foto të rralla nga komunizmi, që tregojnë se si kanë qenë plazhet dhe natyra shqiptare. Në to nuk ka asnjë ndërtmi, ndryshe nga sot, që janë mbushur plot me pallate. Fotot janë postuar nga gazetari Adi Darsi, që sjell edhe pamjet e disa qyteteve të asaj periudhe.

No Pic available
  • 2016-04-25

Mesazhi i Pjetër Budit: Mos prdorni shqiptarizmn pr fen, por fen pr t mbrojtur shqiptarizmn

Konferencë përkujtimore në 450-vjetorin e humanistit të madh Pjetër Budi Me datë 23.04. 2016 në Klos u mbajt konferenca jubilare mbi 450-vjetorin e lëvruesit të parë të vjershërimit shqip, humanistit dhe klerikut patriot Pjetër Budi. Kjo veprimtari u organizua në sajë të bashkë

No Pic available
  • 2016-04-02

FOTOT/ Shkodra në flakë dhe trupat e pajetë të katër dëshmorëve në shesh

Këto foto janë publikuar në FB nga gazetari Adi Darsi. Në to shihet qyteti i Shkodrës gjatë protestës së 2 prillit. Gjithashtu ka edhe disa foto nga varrimi i 4 dëshmorëve.

DHTI sfidat e biznesit per vitin 2011
  • 2010-12-28

DHTI sfidat e biznesit per vitin 2011

Amnistia Fiskale dhe miratimi i ligjit për gjykatën Administrative mbeten dy sfidat kryesore për biznesin në vitin e ardhshëm. Kreu i Dhomës së Tregtisë së Tiranës Nikolin Jaka tha se në vitin 2011 shpreson të gjendet gjuha e përbashk&

No Pic available
  • 2010-12-22

Berisha ne Shkoder rendohet situata Te nise vleresimi i demeve per qytetin

Nga mbledhja e komitetit ndërministror dhe shtabit të emergjencave në qytetin e Shkodrës kryeministri Sali Berisha ka vërejtur se në dy ditët e fundit në Nënshkodër situata e përmbytjeve është rënduar përsëri. Sipas tij

BSH 2010 rritje modeste ekonomike
  • 2010-12-22

BSH 2010 rritje modeste ekonomike

Viti 2010 mund të karakterizohet si një vit me probleme për ekonominë shqiptare. Në konferencën e tij për shtyp, e fundit për këtë vit, guvernatori i Bankës së Shqipërisë tha se megjithëse ekonomia shënon rritje pozitive

Forumi Ekonomik Shqiptaro-Slloven. Berisha Ftesë për Investitorët
  • 2010-12-16

Forumi Ekonomik Shqiptaro-Slloven. Berisha Ftesë për Investitorët

Investitorët sllovenë do të gjejnë gjithmonë një klimë të përshtatshme për biznesin e tyre në Shqipëri. Kështu i ka ftuar kryeministri Sali Berisha sipërmarrësit sllovenë të pranishëm në forumin ekonomik s