Rezultate te kerkimit per termin: +Adieu +Sarkozy

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] adieu / docs[0] 15 / hits[0] 17 / keyword[1] sarkozy / docs[1] 2950 / hits[1] 6249 /
Adieu Sarkozy?
  • 2012-04-24

Adieu Sarkozy?

80 për qind e francezëve dolën në zgjedhjet për president, duke shënuar një rekord e duke treguar se janë të interesuar për politikën dhe gjendjen e vendit të tyre. Por nuk i dhanë askujt shumicën. Kandidati i së majtës, Francois Hollande, doli më mirë se rivali i tij kryesor, pres

No Pic available
  • 2008-12-07

“Adieu Raffarin. Bonjour de Villepin”

02/06/2005  Presidenti i turpëruar i Francës, Zhak Shirak, mendon se Dominique De Villepin – diplomati-poet i vendit – është zgjedhja e duhur për ta nxjerrë Francën nga apatia paszgjedhore. I ka rënë pikës? Pavarësisht të gjithë hijeshisë që ka, Villepin vështirë që t