Rezultate te kerkimit per termin: +Adili

Total: 149
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.140Z

Adili transferohet në Basel

Endogan Adili konsiderohet si e ardhmja e futbollit zviceran. Futbollisti turk me prejardhje kosovar po shkëlqen në fanellën e Grasshoppersit dhe kjo ka bërë që Baseli të arrijë marrëveshje me të, të hënën. “Ne kemi arritur marrëveshje me lojtarin. Më së largu në pranverë, Adi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.961Z

Edhe Adili del me dosje

Nga Express më 05 janar 2011 në ora 17:45 Kryetari i FDBK’së, Gafurr Adili, publikoi në Tiranë një dokument, i cili ka të bëjë me kryetarin e BDI, Ali Ahmeti. Pas Thaçit e Belës, edhe Adili e akuzon Ahmetin si ish-bashkëpunëtor të UDB’së. Në një konferencë për gazeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.361Z

Adili: Lufta ishte marrëveshje

Nga Express më 11 janar 2011 në ora 20:20 Sipas liderit të dikurshëm të Ushtrisë Kombëtare Shqiptare, Gafurr Adili, fillimi i luftës së vitit 2001 në Maqedoni ishte rezultat i marrëveshjes së vitit 2000 ndërmjet dy përfaqësuesve politikë të maqedonëve dhe shqiptarëve, Branko C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.728Z

Adili këshillon Osmanin: Kujdes nga Gruevski!

Adili kërkon nga Osmani që të tregojë profilin e partisë para se ta hapë atë, nëse do të jetë parti me program kombëtar, si PDSH, BDK dhe BDSH, apo parti me koncept qytetar si BDI, DR apo PPD. “A do të jetë avancimi i çështjes kombëtare të shqiptarëve nën IRJM, apo do të jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.535Z

Adili në histori të Zvicrës

Pas talentit kosovar Xherdan Shaqiri, në elitën e futbollit zviceran (Axpo Super League), ‘bum’ ka bërë edhe një tjetër futbollist shqiptar. Ai është Endogan Adili, i cili aktivizohet te skuadra e Grasshoppersit. Mesfushori 15 vjeçar në debutimin e tij në elitën e futbollist Zvicr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.232Z

Adili lëndohet rëndë, mungon gjashtë muaj

Talenti me prejardhje nga Kosova, Endogan Adili e ka pësuar një lëndim të rëndë, me ç’rast do të mbetet rreth gjashtë muaj jashtë fushave të blerta. 17 vjeçari - i cili aktivizohet në elitën e futbollit zviceran me skuadrën e Grasshopersit– e ka pësuar një lëndim të rën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.665Z

Xherdani i ri i Baselit, kosovari Adili

Mediat zvicërane sot kanë shkruar për një supertalent të ri të futbollit zvicëran. Është kosovari i ri Endogan Adili talenti që po mahnit të gjithë me aftësit e tij. Adili mbetet lojtari më i ri që ka shënuar gol në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama