Rezultate te kerkimit per termin: +Administratn +Publike

Meta: total 63 / total_found 63 / time 0.000 / keyword[0] administratn / docs[0] 132 / hits[0] 173 / keyword[1] publike / docs[1] 115695 / hits[1] 185123 /
40 % e bizneseve në Shqipëri,  ryshfete administratës tatimore
  • 2012-08-26

40 % e bizneseve në Shqipëri, ryshfete administratës tatimore

Studimi i Organizatës Botërore të Punës: Administrata tatimore e korruptuar N Shqipri 40% e bizneseve korruptojn me ryshfete administratn publike t tatim-taksave pr t marr shrbimet prej saj. Ndrsa 37 % e biznesit zgjedh m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat. Kto jan t dhnat q publikon rapor

Studimi, 40% e bizneseve korruptojn administratn. 37 % m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat
  • 2012-08-25

Studimi, 40% e bizneseve korruptojn administratn. 37 % m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat

N Shqipri 40% e bizneseve korruptojn me ryshfete administratn publike t tatim-taksave pr t marr shrbimet prej saj. Ndrsa 37 % e biznesit zgjedh m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat. Kto  jan t dhnat q publikon raporti i fundit i Organizats Ndrkombtare  t Puns (ILO – Int

No Pic available
  • 2010-09-02

Sistemet e informacionit, qeveria rishikon programet

Vendimi Pr sistemet e informacionit t cilat ofrojn shrbime pr qytetart, pr biznesin dhe pr ndrveprimin dhe shkmbimin e informacionit pr administratn publike nprmjet sistemeve elektronike sht detyruese t zbatohen disa rregulla t reja, q ministri i Teknologjis dhe Informacionit, Genc Pollo ia propozo

Prifti: Në koncensione edhe njerëzit e PS. Ndjekje penale per dy drejtorë
  • 2010-08-31

Prifti: Në koncensione edhe njerëzit e PS. Ndjekje penale per dy drejtorë

Investitort n hidrocentralet e vegjl po tremben dhe po largohen si pasoj e sulmeve politike t opozits. Kshtu tha n nj konferenc shtypi ministri i energjetiks Dritan Prifti. Sipas tij sht e pandershme gjetja e lidhjeve t pronarve kompanive fituese me drejtues politik, pasi n koncensione prfshihen t a

No Pic available
  • 2010-08-29

Biznesi, propozime në Këshillin Tatimor për problemet e tatimpaguesve

Komuniteti i biznesit ka kohë që është ankuar se nuk është dëgjuar zëri në vendimmarrjet që kanë të bëjnë mes tyre nga administratës tatimore Komuniteti i biznesit ka koh q sht ankuar se nuk sht dgjuar zri n vendimmarrjet q kan t bjn mes tyre nga administrats tati

No Pic available
  • 2010-08-29

Kompromisi, rruga e gjatë drejt paktit PD-PS

Forum/Flasin analistt: Mentor Nazarko, Elton Metaj, Aleksandr ipa dhe Arbr Zaimi A do t zgjidhet n shtator kriza politike, apo kemi t bjm me nj manovr t re politike q mund t’i paraprij fushats elektorale? far parashikohet t ndodh me fillimin e sesionit t ri t Kuvendit, ndrkoh q sht hedhur n e

No Pic available
  • 2010-08-28

Garda, kush përfiton rritje page nga 1 korriku

Rritje për nëpunësit me gradën rreshter deri tek majori. Përfitojnë rritje edhe punonjësit e administratës gjyqësore Qeveria ka miratuar rritjen e pags nga 1 korriku pr punonjsit e Gards s Republiks. N vendimin e plot parashikohet rritje pr disa kategori q fillojn nga