Rezultate te kerkimit per termin: +Administrat

Total: 7671
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.118Z

Shteti pa administratë

Në vitet e gjata të tranzicionit shqiptar, padyshim që kalvarin më të rëndë e ka pësuar administrata shtetërore. Administrata, megjithëse kemi jë çerek shekulli demokraci, konsiderohet paturpësisht akoma si trofeu i fitores së k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.265Z

Reformimi i administratës proces i gjatë

Reformimi i administratës publike si njëri ndër parakushtet në Procesin e Liberalizimit të vizave dhe kërkesë e kryeministrit Isa Mustafa drejtuar administratës që brenda këtij muaji të përfundoj adresimi i çështjeve që dal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.699Z

Rama: Administratëeuropiane për publikun

TIRANE- “Administrata do të jetë themeli i Shqipërisë europiane, anëtare e Bashkimit Evropian”, ishte ky qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjatë fjalës së tij në konferencën “Një administratë europiane për Shqip&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.605Z

Mustafa: Objektiv kryesor depolitizimi i administratës publike

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, së bashku me drejtorin për shtetet e Ballkanit Perëndimor në Komisionin për Fqinjësi dhe Zgjerim, Jean-Eric Paquet, kanë zhvilluar sot një takim të përbashkët lidhur me reformat që do të bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.804Z

DAP, 13 vende vakante në administratë

TIRANE - Ndërsa opozita akuzon për të paktën 2500 të larguar nga puna, sipas të dhënave zyrtare të qeverisë rezultojnë vetëm 13 vende vakante për të cilat mund të konkurrohet nga të interesuarit. Në faqen zyrtare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.613Z

Bregu: Mazhoranca e rerevansh në administratë

TIRANË - Ish ministria e Integrimit, Majlinda Bregu ka shprehur shqetësim për largimet që po bëhen në adminstratë nga Qeveria Rama. Sipas saj, mazhoranca e re po bën një revansh si dhe po artikulon një urrjetje ndaj institucioneve. Duke u ndalur n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.946Z

Mbipopullimi i administratës rishikohet në mot

Reforma në administratën publike mbetet sfida kryesore për ministrin Mahir Yagcilar. Në konferencën përmbyllëse për punën e vitit 2012, ministri i Administratës Publike ka thënë se do të presin rezultatet e zbatimit në praktik&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama