Rezultate te kerkimit per termin: +Administrata

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.809Z

Rama: Administrata të ndahet nga politika

Kryeministri Edi Rama mori pjesë dje në konferencën Një administratë europiane për Shqipërinë e gjeneratës tjetër. Në fjalën e tij, kryeministri Rama tha se administrata është ajo që i ka munguar më shumë vendit në këto vite se çdo gjë tjetër ndërsa shtoi se qeveria është du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.404Z

Izraelitët: Administrata amerikane, pro-palestineze

Sipas një sondazhi të publikuar sot nga e përditshmja ''Jerusalem Post'', rreth 46 për qind e personave të pyetur në popullsinë hebreje shprehen se administrata amerikane është pro-palestineze kundrejt 10 për qind që shprehen se administrata amerikane është pro-izraelite. 34 për qind e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.086Z

Administrata, jo ndikim nga politika

Fatjona Mejdini Administrata shqiptare nuk mund te jete me e ndikuar nga vajte-ardhjet politike. Ky ishte qendrimi qe shprehu dje, gjate mbledhjes se qeverise, kryeministri Berisha, ne kuader te miratimit te Strategjise per Administraten Publike, per vitet 2009-2013. Duke folur per ndryshimet baze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.726Z

PD Administrata nen presion

Partia Demokratike publikoi të mërkurën hapjen e një portali online, në të cilin nëpunësit e administratës, sipas saj duhet të denoncojnë presionin politik për shkarkimet nga puna. Sipas PD-se, e gjithe administrata publike es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.445Z

Administrata, sa errësirë

Nga Edlira Gjoni Pesë janë shtyllat ku duhet të mbështetet që në fillim të punës së tij drejtuesi i çdo vendi: së pari, administrata publike. Së dyti, përgatitja e tij e përhershme dhe e përditshme. Së treti, bindja në ato që thotë dhe bën. Së katërti, kujdesi në gjithçka dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.940Z

Administrata, konkurse te padrejta

Fatjona Mejdini Komisioni i Sherbimit Civil del ne konkluzionin se per vitin 2007 numri i ankesave te ardhura nga punonjesit e administrates eshte 50% me i ulet se dy vjet me pare. Diten e hene, raporti i ketij komisioni per vitin 2007 pritet t'i kaloje per diskutim Komisionit parlamentar te Ligjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.492Z

Amnistia fiskale administrata gati

Zëvendësministri i Financave Alfred Rushaj thotë se administrata është gati për të nisur procesin e amnistisë dhe pret që shumë shpejt të ketë aplikimet e para nga biznesi dhe qytetarët. “Procesi është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama