Rezultate te kerkimit per termin: +Administrimit

Meta: total 1000 / total_found 10376 / time 0.005 / keyword[0] administrimit / docs[0] 10376 / hits[0] 14852 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Nuk u plotësuan 90% e kërkesave, studentët: Gati për protesta të tjera!
  • 2019-03-28

Nuk u plotësuan 90% e kërkesave, studentët: Gati për protesta të tjera!

Këshillat studentorë të 7 universiteteve në të gjithë Shqipërinë paralajmërojnë protesta të tjera, nëse nuk do të plotësohen kërkesat e studentëve. Këshillat Studentorë të disa universiteteve në vend, me në krye Universitetin e Tiranës, por pa harruar atë Aleksandër Moisiu n

No Pic available
  • 2019-02-22

Administratorët e pallateve i bashkohen aksionit për mbjelljen e pemëve

Fushatës së mbjelljes së pemëve i janë bashkuar edhe administratorët e zgjedhur të pallateve. Bashkë me banorët dhe me punonjësit e ndërmarrjes Nr. 1 të Bashkisë së Tiranës, ata po kontribuojnë çdo ditë për gjelbërimin e hapësirave para pallateve, duke përmirësuar jetesën n

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit
  • 2019-02-19

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit

Territori i Kepit të Rodonit ku gjenden edhe dy monumente të rëndësishme kulturore, Kisha e Shën Ndout dhe Kalaja e Skënderbeut po administrohet nga Kisha Françeskane, e cila veç rolit fetar po ushtron edhe biznes, duke vendosur pa autorizimin e Bashkisë së Durrësit biletë hyrëse në zo

Rezultatet për kanabisin, Lleshaj: 2018, kulmi historik i suksesit
  • 2019-02-13

Rezultatet për kanabisin, Lleshaj: 2018, kulmi historik i suksesit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, e ka cilësuar vitin 2018, kulmin e suksesit në luftën kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit. Gjatë aktivitetit, ku u publikuan rezultatet e luftës kundër kanabisit, LLeshaj tha me krenari se bëhet fjalë për një arritje historike. Funksionimi

Rektorët: Protesta e studentëve shkundi qeverinë
  • 2019-02-06

Rektorët: Protesta e studentëve shkundi qeverinë

Në komisionin e Medias dhe Edukimit u diskutua sot në lidhje me protestën e studentëve dhe qëndrimet e tyre në raport me Arsimin e Lartë. Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni tha se mbështet kërkesat e studentëve, ndërsa theksoi se mungesa e fondeve po cenon kërkimin shkenco

Parkimi në Tiranë do kalojë te privati, sa do paguajnë qytetarët
  • 2019-01-30

Parkimi në Tiranë do kalojë te privati, sa do paguajnë qytetarët

Bashkia e Tiranës pritet të miratojë në mbledhjen e saj të ardhshme një vendim që i hap rrugë administrimit të parkingjeve edhe nga subjektet private. Për këtë arsye Bashkia pritet të ndryshojë kriteret e përcaktimit të zonave të administrimit të parkimit dhe nënzonave të destinu