Rezultate te kerkimit per termin: +Admir

Meta: total 1000 / total_found 2754 / time 0.001 / keyword[0] admir / docs[0] 2754 / hits[0] 4817 /
PASURIA e çmendur (e deklaruar): Anëtarët e Gjykatës së Lartë, të ardhura sa katërfishi i pagës mujore. Kryeson Mirela Fana
  • 2017-02-08

PASURIA e çmendur (e deklaruar): Anëtarët e Gjykatës së Lartë, të ardhura sa katërfishi i pagës mujore. Kryeson Mirela Fana

TemA Open Data Albania ka renditur Gjyqtarët  e Gjykatës së Lartë sipas vlerave për të ardhura të deklaruara për vitin 2015. Gjyqtarët në Republikën e Shqipërisë janë subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik të pasurive dhe konfliktit të interesit. Ata duhet të dorëzojnë n

Arrestohen hajdutët që boshatisnin shtëpitë e dyqanet në Gjirokastër
  • 2017-02-08

Arrestohen hajdutët që boshatisnin shtëpitë e dyqanet në Gjirokastër

Dy adoleshentë dhe një 20 vjeçarë nga Gjirokastra  janë arrestuar pasi akuzohen se kryenin vjedhje banesash dhe lokalesh dhe më pas objektet e vjedhura i shisnin. Një pjesë të tyre i shisnin dhe për skrap. Në kuadër të operacionit të koduar “Kalaja”  janë arrestu

No Pic available
  • 2017-02-08

Rriten siguria, i gjithë territori i portit të Vlorës rrethohet me tela

Në portin e Vlorës janë rritur masat e sigurisë, në funksion të parandalimit të çdo akti kriminal, apo tentative trafiku të lëndëve narkotike. Përfaqësues të portit konfirmuan se për çertifikimin e sigurisë, ishin prezentë ekspertë të kufirit dhe roja bregdetare amerikane. Porti

No Pic available
  • 2017-01-30

Gjykata e Lartë refuzon kërkesën për gjykim të shkurtuar për Majlinda Andrean

Gjykata e Lartë ka refuzuar kërkesën për gjykim të shkurtuar për gjyqtaren Majlinda Andrea. Kërkohet marrja në pyetje e 10 dëshmitarëve mes tyre edhe Admir Thanzës dhe Artan Boriçit, anëtarë të trupit gjykues në çështjen në hetim. Ndërkohë Gjykata është tërhequr për të 

FOTOT/ Shqiptari që furnizon pasanikët e botës me makina superluksoze
  • 2017-01-30

FOTOT/ Shqiptari që furnizon pasanikët e botës me makina superluksoze

Ferrari, Laborghini, Rolls Royce apo Bentley janë supermakinat që mund t`i blini në butikun e makinave superluksoze të Berat Mehmedit. Vetura më e shtrenjtë që ai ka shitur është një Lamborghini Aventador SV Roadster për një shumë prej 799 mijë frangave zvicerane. Blerësi i kësaj

Refuzohet kërkesa për gjykim të shkurtuar për Majlinda Andrean
  • 2017-01-30

Refuzohet kërkesa për gjykim të shkurtuar për Majlinda Andrean

Gjykata e Lartë ka refuzuar kërkesën për gjykim të shkurtuar për gjyqtaren Majlinda Andrea. Kërkohet marrja në pyetje e 10 dëshmitarëve mes tyre edhe Admir Thanzës dhe Artan Boriçit, anëtarë të trupit gjykues në çështjen në hetim. Ndërkohë Gjykata është tërhequr për të  ma

No Pic available
  • 2017-01-27

Hidhet shorti, zgjidhen 9 emrat e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Hidhet  shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.  Vladimir Kristo nga Gjykata Kushtetuese Besnik Imeraj nga Gjykata Kushtetuese Mirela Fana  nga Gjykata e Lartë Rovena Gashi  nga Prokuroria e Pergjithshme Brikena Ukperaj, Lubonja nga Gjykata