Rezultate te kerkimit per termin: +Admirim +Shehu

Meta: total 64 / total_found 64 / time 0.000 / keyword[0] admirim / docs[0] 1269 / hits[0] 1410 / keyword[1] shehu / docs[1] 10465 / hits[1] 22566 /
Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)
  • 2015-12-12

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)

Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko Partia Demokratike mban në themele plot 343 figura nga fusha të ndryshme sociale. 25 vite më parë, këto figura vendosën të themelonin një forcë ndryshe nga çfarë ishte servirur në atë kohë, e cila do të ndryshonte rrënjësisht regjimin qeveri

No Pic available
  • 2015-09-14

HARMONIA FETARE NË SHQIPËRI SIPAS MITOLOGJISË SKËNDERIANE

Histori – Mitologjia skënderiane e studiuesit Dhosi Liperi pasqyron një epokë historike të gjatë. Mishëron gjithashtu dhe përpjekjet e pandërprera të shqiptarëve për liri. Pajton elementet fetare heterogjene dhe armiqësore të tyre dhe shfaqet kështu si pioniere e bashkimit komb

Pas humbjes së zgjedhjeve, PD nis përjashtimet nga strukturat drejtuese të anëtarëve
  • 2015-07-07

Pas humbjes së zgjedhjeve, PD nis përjashtimet nga strukturat drejtuese të anëtarëve

Pas humbjes së pësuar në zgjedhjet vendore të 21 Qershorit, Partia Demokratike duket se ka nisur gjetjen e përgjegjësve për rezultatin, qv konsiderohet si më i keqi që kjo forcë politike ka arritur që prej themelimit të saj. Ndonëse kreu demokrat Lulzim Basha ka folur për zhvillimin

Furtunë përjashtimesh në PD-në e Fierit. Enkelejd Alibeaj shkarkon drejtuesit e partisë
  • 2015-07-07

Furtunë përjashtimesh në PD-në e Fierit. Enkelejd Alibeaj shkarkon drejtuesit e partisë

Humbja e Bashkisë së Fierit është shoqëruar me një furtunë përjashtimesh në PD-në e Fierit. Me urdhër të kandidatit humbës Enkelejd Alibeaj janë shkakruar nga detyra disa nga funksionarët e demokratë të degës së Fierit . Të shkarkuarit janë: Mira Caushi, kryetare e gruas së

Legalizimet, lista me 1050 emra për Durrësin
  • 2015-02-16

Legalizimet, lista me 1050 emra për Durrësin

Zyra e ALUIZNI-t për qarkun e Durrësit ka shpërndarë të shtunën 1001 leje legalizimi për banorët e kësaj zone, ndërsa po bëhen gati më shumë se 1000 leje të tjera që pritet të shpërndahen pas disa ditësh. Ndërkohë, 1050 emra që përfitojnë leje legalizimi u bënë publike dje

Viti 1973: Si u survejuan pesë shkrimtarët e Kosovës në Shqipëri?
  • 2014-07-31

Viti 1973: Si u survejuan pesë shkrimtarët e Kosovës në Shqipëri?

Çfarë zbulon relacioni 25 faqësh i hartuar nga shoqëruesit Odhise Grillo dhe Hamit Boriçi, për udhëtimin 12 ditor të shkrimtarëve Vehbi Kikaj, Maksut Shehu, Rifat Kukaj, Qamil Batalli dhe Agim Deva. Çdo të thoshte të ishe turist n&eum

Dali Lika, emërgdhenduri në hidrocentrale
  • 2014-06-19

Dali Lika, emërgdhenduri në hidrocentrale

Nga Qazim Shehu Gjithnjë më ka rastësisë të udhëtoj nga Vau i Dejës për në Fierzë, përmes kësaj bote ujore rrethuar nga male të lartë me peizazhe mahnitëse, dhe, vetiu, njeriu e ndjen veten të përhumbur nga ai refleks epik i ujit, nga kthesat e papritura të terrenit, nga gjithë ai