Rezultate te kerkimit per termin: +Adoleshenca

Meta: total 217 / total_found 217 / time 0.000 / keyword[0] adoleshenca / docs[0] 217 / hits[0] 270 /
No Pic available
  • 2017-02-04

Të dielën Dritëro Agolli do të përcillet me nderimet më të larta

Të dielën do i jepet lamtumira mjeshtrit të letrave Dritëro Agolli. Ai do të përcillet me nderimet më të larta. Ministria e Kulturës ka bërë të ditur vendimin e marrë nga Komisioni Shtetëror për homazhet e Dritëro Agollit, të cilat do të mbahen të dielën në Pallatin e Kongreseve

No Pic available
  • 2016-12-11

26-vjetori i PD/ Basha flet si Donald Trump: Skenari nuk është shkruar ende, do ta shkruani ju

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në 26-vjetorin e krijimit të partisë se, PD-ja do të sjellë një model të ri politik. Ne mund ti ofrojmë qytetarëve një model të ri politik, ku levat e fuqishme të kontrollit në demokraci të kenë hapësirën dhe mundësinë të kontro

Të nxjerrësh nga vetja një burrë
  • 2016-11-03

Të nxjerrësh nga vetja një burrë

Alda Bardhyli Ti mendon se një burrë nuk mund të iki asnjëherë prej teje. Dhe atëherë kur gjithçka ka mbaruar, kur telefoni yt nuk ka më asnjë shenjë prej tij, apo dhe kur silueta e tij duket sikur po humbet nga kujtesa, ti e di se diçka do ta kujtojë sërish atë, për ta nxjerrë sër

No Pic available
  • 2016-10-29

ZGJIMI PA ZGJIM!

Nga Marjana BULKU Kjo retro e shkurtër më kthen në një vit më parë dhe shkak për këtë refleksion u bë Atrida Ferketi,mikja ime shkodrane me të cilën na lidh një miqësi e pastër por mbi gjithcka është profesioni cka na mban edhe më fort bashkë pavarësisht distancave. Kauza që Atr

Majlinda Kelmendi: Skam shkuar kurrë në pub, i jam dedikuar vetëm stërvitjes
  • 2016-10-25

Majlinda Kelmendi: Skam shkuar kurrë në pub, i jam dedikuar vetëm stërvitjes

Kampionia e botës xhudo Majlinda Kelmendi e ftuar në emisionin Pasdite në Top Channel ka treguar për herë të parë disa detaje për jetën e saj. Kam filluar të merrem me këtë sport sepse edhe palestrën e kisha afër shtëpisë në Pejë. E doja shumë xhudon dhe isha e vendosur të invest

No Pic available
  • 2016-10-13

Servet Pëllumbi: Çndodhi pas arrestimit të tim vëllai, si armik i popullit në Durrës?

Nga Prof. Servet Pëllumbi Vesi i ditarëve Duke filluar nga adoleshenca, kur isha nxënës në shkollën shtatëvjeçare Naim Frashëri (Korçë), si shumë shokë të mi edhe unë u dhashë pas modës së ditarëve. Më tej, kur isha në Fakultetin e Filozfisë (San-Petërburg, Rusi), Prof. Rjezni

Servet Pëllumbi:  Çndodhi pas arrestimit të tim vëllai në Durrës?
  • 2016-10-12

Servet Pëllumbi: Çndodhi pas arrestimit të tim vëllai në Durrës?

Nga Prof. Servet Pëllumbi Vesi i ditarëve Duke filluar nga adoleshenca, kur isha nxënës në shkollën shtatëvjeçare Naim Frashëri (Korçë), si shumë shokë të mi edhe unë u dhashë pas modës së ditarëve. Më tej, kur isha në Fakultetin e Filozofisë (San-Petërburg, Rusi), Prof. Rj