Rezultate te kerkimit per termin: +Adoleshenca

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] adoleshenca / docs[0] 212 / hits[0] 265 /
No Pic available
  • 2016-10-13

Servet Pëllumbi: Çndodhi pas arrestimit të tim vëllai, si armik i popullit në Durrës?

Nga Prof. Servet Pëllumbi Vesi i ditarëve Duke filluar nga adoleshenca, kur isha nxënës në shkollën shtatëvjeçare Naim Frashëri (Korçë), si shumë shokë të mi edhe unë u dhashë pas modës së ditarëve. Më tej, kur isha në Fakultetin e Filozfisë (San-Petërburg, Rusi), Prof. Rjezni

Servet Pëllumbi:  Çndodhi pas arrestimit të tim vëllai në Durrës?
  • 2016-10-12

Servet Pëllumbi: Çndodhi pas arrestimit të tim vëllai në Durrës?

Nga Prof. Servet Pëllumbi Vesi i ditarëve Duke filluar nga adoleshenca, kur isha nxënës në shkollën shtatëvjeçare Naim Frashëri (Korçë), si shumë shokë të mi edhe unë u dhashë pas modës së ditarëve. Më tej, kur isha në Fakultetin e Filozofisë (San-Petërburg, Rusi), Prof. Rj

Ja se si dukej Çiljeta para 17 vitesh
  • 2016-09-29

Ja se si dukej Çiljeta para 17 vitesh

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga ishte e ftuar në emisionin E diela Shqiptare, ku i treguan asaj kujtimet nga adoleshenca. Gjatë emisionit në një moment u shfaq në ekran edhe paraqitja e saj në vitin 1999 në Këngën Magjike, ku dukej krejt ndryshe me flokë të shkurtëra dhe me trup pak më t

Sa të vërteta dhe sekrete fshehin shkrimtarët shqiptarë
  • 2016-08-13

Sa të vërteta dhe sekrete fshehin shkrimtarët shqiptarë

Për herë të parë një interpretim autobiografik në romanet shqiptare; një fushë kërkimi që pas viteve '90-të e sjell shkrimtari Virion Graci në botimin kërkimor "Autobiografizmi dhe romani"; Biografizmi nga De Reda, Skiroi... plejada e viteve '30 me tekstet autobiografike të Konicës,

Heq dorë nga kafja dhe humbet 50 kg, ndryshimi i pabesueshëm |FOTO
  • 2016-08-02

Heq dorë nga kafja dhe humbet 50 kg, ndryshimi i pabesueshëm |FOTO

Transmetuar më 02.08.2016 - 09:09 Lorraine O’Loughlin, nga Warrenpoint, Irlanda e Veriut, arriti të zbriste 7 masa fustani kur vendosi të dobësohej pasi depresioni nga kompleksi i mbipeshës nuk po e linte të dilte as nga shtëpia

Magjistari dhe një histori me Paulo Coehlo-n
  • 2016-06-20

Magjistari dhe një histori me Paulo Coehlo-n

Para një viti, në kohën kur ishte hapur “Panairi Ndërkombëtar i Librit” në Paris dhe e ftuar e rastit, siç ndodhte në çdo panair, këtë radhë ishte letërsia braziliane. Sigurisht, autorët e famshëm brazilianë nuk mungojnë. Ata janë me shumicë dhe me përfaqësues të m

Mbi vetminë e shkrimtarit
  • 2016-06-12

Mbi vetminë e shkrimtarit

Për shkrimtarin, qyteti është plot rreziqe dhe vetëm deklarimi i tyre do të ishte sa i stërzgjatur aq edhe i bezdisshëm. Grupimet e shkrimtarëve e ndihmojnë atë, por edhe i prishin punë. Politika i jep zjarr, por edhe e bën shterp. Jeta shoqërore e kënaq, por edhe e bën ti vijë krup