Rezultate te kerkimit per termin: +Adoleshenti

Meta: total 1000 / total_found 2233 / time 0.001 / keyword[0] adoleshenti / docs[0] 2233 / hits[0] 2825 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Polici telefonon karrotrecin për të marrë motorin lodër

Kalimtarët kanë mbetur të zhgënjyer kur policia ka thirrur karrotrecin për të marrë një motor të vogël fëmijësh. Oficiertë kanë vendosur që të sekuestrojnë motorin  pasi një 17-vjeçar është arrestuar me dyshimin se ka vjedhur atë. Sapo ka parë policinë adoleshenti e ka b

No Pic available
  • 2017-06-14

Aleksandri dhe Aristoteli: Mësuesi dhe dishepulli mbret

Carlos Garcia Gual Më i madhi i filozofëve edukon princin e destinuar që të bëhet shumë shpejt më i madhi i pushtuesve: Aristoteli Stagirës, mësues privat i Aleksandrit të Madh të Maqedonisë. Dy figura universale, dy protagonistë absolutë të kohës së tyre, por mbi të gjitha dy burr

Sfida e  balenës blu, kujdes fëmijët! Ja kush janë më të rrezikuarit
  • 2017-06-13

Sfida e balenës blu, kujdes fëmijët! Ja kush janë më të rrezikuarit

Sfida e balenës blu, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i kësaj loje dhe pse në finale kërkohet vetëvrasja e fëmijëve? Loja në vetvete është një sfidë që duhet të realizohet për 50 ditë. Dita e fu

No Pic available
  • 2017-06-10

I riu shpërthen asfaltin me lëndë plasëse

Një adoleshent nga Dalnegors i Rusisë lindore, ka publikuar një video shokuese duke hedhur në erë një kanal me lëndë plasëse. Shpërthimi ishte kaq i fuqishëm saqë lëvizi asfaltin nga vendi . Në pamje duket adoleshenti i veshur me xhinse blu dhe një xhaketë të zezë, i cili po mban n

No Pic available
  • 2017-06-07

E tmerrshme, të rinjtë godasin me grushta burrin me aftësi të kufizuara

Një burrë që vuan nga një sëmundje mendore është zënë në rrugë nga disa të rinj, të cilët e kanë goditur me grushta në fytyrë. Në një video, duket qartë se ai ishte i qetë dhe i qeshur derisa adoleshenti ndërhyu për ti dhënë një goditje të fortë. Në momentin që ai po la

No Pic available
  • 2017-05-30

Arrestohet adoleshenti sirian në Berlin, po planifikonte sulm vetëvrasës

Një adoleshent sirian është arrestuar nga policia gjermane, pasi kishte planifikuar një sulm vetëvrasës në Berlin. I dyshuari, 17 vjeç, u arrestua në Uckermark, një distrikt në Brandenburg, njoftoi ministri i brendshëm i shtetit, Karl Heinz Schröter. Ai hyri në Gjermani më 2015 dhe k

No Pic available
  • 2017-05-26

Prekëse, adoleshenti merr në mbrëmjen e maturës gjyshen e prekur nga kanceri

 Stephen Vigil, një adoleshent në Virxhinia ka vendosur që të marrë gjyshen e tij në mbrëmjen e maturës pasi mësoi se asaj i kishin mbetur edhe pak ditë jetë. Ai e përshkruan 92-vjecaren si shoqen e tij të ngushtë, prandaj donte që ta kalonin së bashku kohën që i kishte mbetur