Rezultate te kerkimit per termin: +Adoleshentja

Meta: total 1000 / total_found 1055 / time 0.000 / keyword[0] adoleshentja / docs[0] 1055 / hits[0] 1316 /
Mjeti humb kontrollin, vdes adoleshentja
  • 2019-03-15

Mjeti humb kontrollin, vdes adoleshentja

Rreth orës 17:20, në vendin e quajtur mbi Shkallë, shtetasi R.Dh., 19 vjeç, duke drejtuar automjetin tip ”Audi”, ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në kanal, ku për pasojë ka humbur jetën shtetasja pasagjere A.D., 17 vjeçe, banuese në Borsh. Drejtuesi i mjetit është shoq

No Pic available
  • 2019-02-18

Shën Valentini/ Pse u vetëvra 16-vjeçarja, më e mira e shkollës në Divjakë?

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë vetëm 16 vjeçe, i dha fund jetës së saj duke u vetëhelmuar. Arsyet e vetëvrasjes adoleshentja i morri me vete duke lënë të tronditur të gjithë. Ndërsa nxënësit e klas

Hetimi, si rrjetet sociale po shtyjnë adoleshentët drejt vetëvrasjes
  • 2019-01-28

Hetimi, si rrjetet sociale po shtyjnë adoleshentët drejt vetëvrasjes

Molly Russell, është vetëvrarë në vitin 2017 vetëm 14-vjeçe Janë 30 familje në Britani të Madhe që akuzojnë Pinterest, Instagram dhe kompani të tjera high tech se kanë bombarduar fëmijët e tyre me përmbajtje vetëlënduese Për rrjetet sociale akuza është shumë e rëndë: marrin

Rrëfimi i gjimnazistes: Ja si i kam shpëtuar abuzimit online
  • 2019-01-09

Rrëfimi i gjimnazistes: Ja si i kam shpëtuar abuzimit online

Në ditët e sotme, interneti po përdoret gjerësisht për rekrutimin e të miturve në lojëra të rrezikshme që shpesh kanë çuar në zhdukjen e fëmijëve apo në shkaktimin e vetëvrasjeve. Rasti më i përfolur, është loja e Balenës Blu, ku në Shqipëri ka patur vetëm disa raste lëndim

Vetëm 1 javë bashkë, ja e shkuara e errët e djalit që iu vra e dashura 17 vjeçe
  • 2018-12-27

Vetëm 1 javë bashkë, ja e shkuara e errët e djalit që iu vra e dashura 17 vjeçe

Erion Benga (Foto e marrë nga profili në Facebook) Vetëm 24 orë pas Krishtlindjes, Tirana është përgjakur nga një atentat me armë zjarri në zonën e Laprakës, ku mbeti e vdekur një 17 vjeçare dhe ia hodhi paq vetëm me plagë në shpatull i dashuri i saj 23-vjeçar. Teksa kanë kaluar m

Balena Blu, shpëtohet 13-vjeçarja dhe 30 adoleshentë të tjerë
  • 2018-11-01

Balena Blu, shpëtohet 13-vjeçarja dhe 30 adoleshentë të tjerë

Një vajzë 13-vjeçare u shpëtua nga policia falë disa miqve, të cilët identifikuan lojën  e rrezikshme të Balenës Blu dhe kishin frikë se shoqja do të kishte një fund tragjik. Kjo ndodhi në Bari, ku Policia, e koordinuar nga Prokurori vendor i Republikës në Gjykatën për të Mitur d

Babai në Maliq dhunon vajzën, 16 vjeçarja e plagos me mjet të mprehtë
  • 2018-10-24

Babai në Maliq dhunon vajzën, 16 vjeçarja e plagos me mjet të mprehtë

Një sherr i paprecedentë është shënuar në një familje në Maliq, ku kryefamiljari është konfliktuar me vajzën e tij 16 vjeçe dhe e ka keqtrajtuar atë, ndërsa adoleshentja i është kundërpërgjigjur babait duke e plagosur me mjet të mprehtë. Në banesë, gjatë një konflikti për mo