Rezultate te kerkimit per termin: +Adonis

Meta: total 425 / total_found 425 / time 0.000 / keyword[0] adonis / docs[0] 425 / hits[0] 599 /
Francë, zarfi-bombë në zyrat e FMN-së ishte nisur nga Greqia
  • 2017-03-17

Francë, zarfi-bombë në zyrat e FMN-së ishte nisur nga Greqia

Letra me material shpërthyes që ka shkaktuar lëndimin e një personi në selinë e Fondit Monetar Ndërkombëtar në Paris, është dërguar nga Greqia. Lajmi është bërë i ditur nga ministri grek i Mbrojtjes qytetare, Nikos Toskas, duke shpjeguar që dërguesi ka nënshkruar me emrin e Vasili

Me postë dërgohet letër bombë në zyrën e FMN-së në Paris
  • 2017-03-16

Me postë dërgohet letër bombë në zyrën e FMN-së në Paris

Një letër bombë ka shpërthyer në zyrën e FMN-së në Paris duke shkaktuar plagosjen e personit që e hapi zarfin, bën të ditur policia. Punonjësi i FMN-së ka plagë në fytyrë dhe në duar ndërkohë që stafi u evakua menjëherë. Shefja e FMN-së Christine Lagarde dënoi “aktin fr

No Pic available
  • 2017-01-27

Fotot me shqiponjën shqiptare, Greqia mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme

Çështja e rekrutëve me origjinë shqiptare në ushtrinë greke, që pozuan me simbolin e shqiponjës, tashmë ka kaluar edhe në nivel parlamentar në Athinë. BalkanWeb ka siguruar ekskluzivisht kërkesën për interpelancë që nënkryetari i partisë më të madhe opozitare Nea Demokracia, Ado

Fotot me shqiponjën shqiptare acarojnë fqinjin jugor, Greqia mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme
  • 2017-01-26

Fotot me shqiponjën shqiptare acarojnë fqinjin jugor, Greqia mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme

Çështja e rekrutëve me origjinë shqiptare në ushtrinë greke, që pozuan me simbolin e shqiponjës, tashmë ka kaluar edhe në nivel parlamentar në Athinë. Media ka siguruar ekskluzivisht kërkesën për interpelancë që nënkryetari i partisë më të madhe opozitare Nea Demokracia, Ad

Fotoja e ushtarëve me shqiponjën zbret në Parlamentin grek
  • 2017-01-26

Fotoja e ushtarëve me shqiponjën zbret në Parlamentin grek

Çështja e rekrutëve ushtarakë me origjinë shqiptare që formojnë shqiponjën dykrenore brenda kampit ushtarak, ka mbërritur edhe në Parlamentin grek. Nënkryetari i partisë më të madhe në opozitës, nga Demokracia e Re, Adonis Georgiadis i është drejtuar të martën (24 janar) tre inst

No Pic available
  • 2016-12-12

Mafioz dhe talent muzikor: 101 vite më parë lindte Frank Sinatra

Është legjenda, por është edhe realiteti. Në legjendë, kur lideri sovjetik Nikita Hrushov vizitoi Hollywood në 1959 kërkoi të takonte Marilyn Monroe, pa bashkëshortin, shkrimtarin Arthur Miller, i dyshuar se ishte komunist. Ndërsa bashkëshortja Hrushovit, Nina, kërkon të shëtisë nëp

Hyka dhe Sadiku gjejnë rrugën e rrjetës në Zvicër
  • 2016-12-04

Hyka dhe Sadiku gjejnë rrugën e rrjetës në Zvicër

Fundjavë pozitive për futbollistët shqiptarë që luajnë në Europë. Jahmir Hyka dhe Armando Sadiku ishin dy lojtarët e kombëtares shqiptare që arritën të gjenin rrugën e golit në Zvicër. Jahmir Hyka ishte protagonisti kryesor i sfidës së vlefshme për javën e 17-të të Superligës